Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koniec utrudnień na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku-Świerklanach!

Facebook Twitter

"W środę (6.11.) po godzinie 22.00 otwarto DW 932. Wracając z Żor w kierunku Raciborza parę minut po godzinie 22.00 miałem przyjemność podróżować nowo wyremontowanym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 932. Pozdrawiam i szerokości życzę ;)" - taką informację przysłał do nas papkee.

Z opóźnieniem, ale w końcu jest. Mowa o remontowanym odcinku drogi 932 w Świerklanach. Wczoraj (6.11.) późnym wieczorem otwarto przejazd ulicą Wodzisławską. Początkowo planowano jego otwarcie tydzień wcześniej, jednak inspektorzy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach stwierdzili, że konieczne jest jeszcze dokończenie prac kosmetycznych na chodniku i zjazdach do posesji. Remont liczącego ok. 1200 m odcinka rozpoczął się 17 września.

Droga zamknięta została 9 sierpnia, po tym jak stwierdzono, iż deformacja jezdni nie pozwala użytkować drogi w sposób bezpieczny. Wykonano wtedy szczegółowe badania konstrukcji drogi, które wykazały, że tylko generalny remont ma techniczne i ekonomiczne uzasadnienie.

Przywrócona została organizacja ruchu, jaka obowiązywała przed 9 sierpnia br. Oznacza to, że pojazdy ciężarowe, poruszające się autostradą A 1 i korzystające z objazdu nieukończonego jeszcze mostu w Mszanie, zjeżdżając węzłem w Świerklanach, pojadą DW 932, także otwartym odcinkiem przez Marklowice i Wodzisław Śląski, potem DK 78 do Chałupek. Zaś objazd dla pojazdów osobowych (i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t) objazd odbywać się będzie jak dotychczas przez DW 932 w Świerklanach, DW 930 i DW 933 do Mszany.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj