Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konkurs fotograficzny „Człowiek w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego” rozstrzygnięty

Facebook Twitter

Piętnaście prac, pięciu autorów - tak podsumować można konkurs, do udziału w którym pasjonatów fotografii dokumentalnej zaprosiło Wodzisławskie Centrum Kultury. Laureatem został Damian Szewczyk. Przyznano też wyróżnienie.

mat. prasowe

Tematem wiodącym konkursu był „Człowiek w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego”. Nadesłanym pracom przyjrzał się fotograf dokumentalista – Mariusz Forecki, którego publikacja „Mechanizm” była nagrodą główną w konkursie. Otrzymał ją Damian Szewczyk, doceniony za cykl trzech fotografii. W konkursie wyróżnione zostały prace Justyny Śledzińskiej.

fot.Damian Szewczyk

Prace laureata Damiana Szewczyka zasługują na uwagę za świetne wzmocnienie wrażenia deszczowej aury poprzez użycie odpowiedniej techniki. Z kolei fotografie Justyny Śledzińskiej za zarejestrowanie codzienności związanej z covidem w symboliczny, nieszablonowy sposób

– podkreśla Mariusz Forecki, fotograf.

Warto nadmienić, że temat konkursu nawiązywał do myśli przewodniej II Festiwalu dokumentu „Optyka wymienna”, który transmitowany był online z WCK.

fot.Damian Szewczyk

Gratuluję wszystkim uczestnikom naszego konkursu, a szczególnie jego zwycięzcom. Ocena jury pracującego pod fachowym okiem mistrza obiektywu, Mariusza Foreckiego, jest bez wątpienia ogromną wartością dodaną do konkursowych nagród

– dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022