Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Konkurs na Najpiękniejsze Świąteczne Witryny Sklepowe

Facebook Twitter

Atakują nas z każdej strony - mniej lub bardziej krzykliwe, irytujące lub zaskakujące, pomysłowe lub nudne, takie, które się cytuje bądź takie, o których zapomina się już po chwili. Reklamy - są wszędzie. A czy zastanawialiście się kiedyś, że swoistą formą reklamy są także sklepowe witryny? I to reklamą jedyną w swoim rodzaju - taką, którą należy dobrze wykorzystać!

Dobrze zaprojektowana może przyciągać nie tylko nasz wzrok, ale jednocześnie zachęcać do odwiedzenia sklepu. Witryny sklepowe powinny być oryginalne, jednorazowe, intrygujące, zaskakujące… ale również przywodzące na myśl pozytywne skojarzenia, nawiązujące do aktualnych wydarzeń… „Bardzo często zdarza się tak, że sklepikarze, handlowcy wykorzystują gotowe plakaty i tym chcą przyciągnąć ludzi do zakupu czegoś w ich sklepie, a przecież witryny można w sposób kreatywny udekorować” – mówi Magdalena Mendrek z Zamku w Cieszynie.

To właśnie tam, już cztery lata temu, zrodził się pomysł organizowania konkursu, który ma na celu zachęcenie handlowców do stworzenia wyjątkowych wystaw. A ponieważ konkurs organizowany jest w grudniu, nawiązuje do Bożego Narodzenia. „Chodzi o to, by wypromować wykorzystywanie projektowania przy dekoracji witryn świątecznych i w ten sposób opowiedzieć o tradycji Bożego Narodzenia” – wyjaśnia Magdalena Mendrek.

Pomysł na konkurs zrodził się w głowie dyrektor Zamku Cieszyn, Ewy Gołębiowskiej. Jak przyznaje Magdalena Mendrek, przeprowadzenie pierwszej edycji konkursu było najtrudniejszym przedsięwzięciem. Teraz jest zupełnie inaczej – handlowcy sami dopominają się o organizację kolejnych odsłon konkursu. „Dopytują, kiedy będzie można się zgłaszać, dlatego też z roku na rok wzrasta liczba zgłoszeń” – mówi koordynatorka całego wydarzenia. – „Co roku wystawy, które biorą udział w konkursie są piękniejsze. W poprzedniej edycji wygrał sklep, który znajduje się przy ulicy Głębokiej. Wystawa bardzo mocno przyciągała i nawiązywała do tradycji Bożego Narodzenia – i o to nam chodzi – właśnie to jest niesamowite, że jeżeli witryna jest dobrze zrobiona, to ktoś, kto nawet nie jest zainteresowany tym, co jest w sklepie w środku, to i tak wejdzie, by zobaczyć.”

Zgłoszenia witryn można przysyłać do 10 grudnia na adres Zamku Cieszyn. Następnie wszystkie wystawy zostaną sfotografowane, z tych zdjęć zostanie stworzona galeria, opublikowana w internecie. Tam każdy będzie mógł zagłosować na najpiękniejszą jego zdaniem, witrynę. Głosowanie rozpocznie się 19 grudnia i potrwa do 7 stycznia. Natomiast nagrody zostaną wręczone podczas ósmych urodzin Zamku Cieszyn, czyli 1 lutego.

Co brać pod uwagę, biorąc udział w konkursie? Jak mówi Magdalena Mendrek wyróżnione zostaną zarówno sklepy, jak i projektanci – za pomysłowość, elementy tradycji, ale także nawiązanie do Cieszyna, ponieważ w jury znajdują się osoby silnie związane z miastem:

  • Małgorzata Krentowicz, urodzona Cieszynie, studiowała na Wydziale Ceramiki i Szkła w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Od 1987 r. jest pracownikiem dydaktycznym Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach;
  • Joanna Wowrzeczka, urodzona w Cieszynie, artystka, socjolożka, obecnie pracuje w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, koordynatorka świetlicy Klubu Krytyki Politycznej w Cieszynie;
  • Anna Kaleta, absolwentka projektowania graficznego i grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W Zamku Cieszyn pracuje w projektach Design Silesia i Śląski Klaster Dizajnu;
  • Ewa Gołębiowska, dyrektorka Zamku Cieszyn.

Konkursowe daty:

  • do 14.12.2012 trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie (mailowo lub osobiście w Zamku Cieszyn)
  • od 19.12.2012 do 7.01.2013 do godz. 00.00 trwać będzie internetowe głosowanie na stronie: www.gazetacodzienna.pl
  • 8.01.2013 na stronie internetowej www.gazetacodzienna.pl oraz www.zamekcieszyn.pl ogłoszone zostaną wyniki konkursu
  • 1.02.2013 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród podczas 8 urodzin Zamku Cieszyn

Informacje o konkursie oraz zgłoszenia:
Magdalena Mendrek
mmendrek@zamekcieszyn.pl
tel. 33 8510821 wew. 43.

Do pobrania:

najlepsze witryny formularz zgloszeniowy

najlepsze witryny regulamin

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj