Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konkurs na projekt rybnickiego hospicjum

Facebook Twitter

Ogłoszono konkurs na projekt rybnickiego hospicjum. Architekci mogą zgłaszać się do niego do poniedziałku, 19 sierpnia, termin na oddanie prac to połowa października, rozstrzygnięcie konkursu w pierwszych dniach listopada.

Stacjonarne hospicjum w Rybniku ma powstać przy ul. Barbórki w Niedobczycach. Będzie przeznaczone dla 30 stałych pacjentów oraz 10 korzystających z dziennej opieki medycznej. Do zadań projektantów będzie zaproponowanie samego budynku wraz z otoczeniem, ciągami komunikacyjnymi, parkingami a wokół terenami zielonymi.

Inicjatorem budowy hospicjum jest rybnicka Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie, która docelowo poprowadzi wybudowany i przekazany przez miasto budynek. W tej chwili organizacja opiekuje się chorymi w ramach hospicjum domowego.

Podobną działalność prowadzi Niemedyczne Hospicjum im. św. Rafała Kalinowskiego. Zdecydowaną większość pacjentów hospicjów stanowią osoby cierpiące na choroby nowotworowe. To nie tylko osoby starsze. Wśród pacjentów są dwudziesto-, trzydziesto-, czy czterdziestolatkowie zmagający się z nieuleczalną chorobą. Specjaliści przewidują około 30 proc. wzrost zachorowań na choroby nowotworowe w najbliższej dekadzie. A to oznacza, że liczba pacjentów wymagających stacjonarnej opieki paliatywnej będzie rosła.

Środki finansowe na realizacje tej inwestycji zostały zabezpieczone w budżecie miasta na kolejne lata.

W Konkursie przewiduje się przyznanie następujących nagród:

I Nagroda – 30 000,00 PLN brutto oraz zaproszenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki – dla uczestnika konkursu, którego praca zostanie uznana przez Sąd Konkursowy za najlepszą
II Nagroda – 20 000,00 PLN brutto
III Nagroda – 15 000,00 PLN brutto
3 Wyróżnienia – o łącznej kwocie 15 000,00 PLN brutto.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w konkursie można składać w siedzibie organizatora (SARP Katowice) 19 sierpnia br. (do godz. 15:00). Uczestnicy dopuszczeni do udziału w konkursie będą składać prace do 15 października (do godz. 15:00). Rozstrzygnięcie Konkursu zaplanowano na 5 listopada.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie: TUTAJ.

Uchwałę intencyjną w sprawie budowy hospicjum stacjonarnego w Rybniku podjęli rybniccy radni, na wniosek prezydenta miasta, w lutym 2018 roku. Inicjatorem budowy hospicjum jest rybnicka Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie, która docelowo poprowadzi wybudowany i przekazany przez miasto budynek.

Miasto przeznaczyło pod budowę hospicjum działkę w dzielnicy Niedobczyce, przy ul. Barbórki. Konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej budynku przyszłego hospicjum to pierwszy etap realizacji tego zadania. Etap drugi stanowić będzie szczegółowe opracowanie pracy konkursowej w zakresie sporządzenia wielobranżowej dokumentacji technicznej projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego wraz z zagospodarowaniem terenu. Sama budowa budynku hospicjum stacjonarnego stanowić będzie etap trzeci realizacji zadania.

Środki finansowe na realizację zadania w zakresie etapu pierwszego i drugiego zostały zabezpieczone w budżecie miasta na lata 2018-2019, zaś na realizację trzeciego etapu zadania – w budżecie miasta na lata 2020-2021.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2021