Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym w raciborskiej bibliotece

Facebook Twitter

Kiedy rowerzysta może wyjątkowo skorzystać z chodnika lub drogi dla pieszych? Jak prawidłowo zaparkować motorower na chodniku? I kiedy kierujący rowerem nie może zawracać? W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju w raciborskiej bibliotece po raz jedenasty zorganizowano Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym.

Ta cykliczna impreza organizowana jest przez Centrum Edukacji Ekologicznej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu oraz Urząd Miasta Racibórz. Patronat nad Konkursem objął Prezydent Miasta Racibórz a w organizację wydarzenia jak co roku włączyła się Komeda Powiatowa Policji w Raciborzu, przygotowując pytania konkursowe.


Do Konkursu zgłosiło się 10 szkół podstawowych z Raciborza i Powiatu Raciborskiego reprezentowanych przez 37 uczniów. Konkurs miał formę pisemnego testu. W obu kategoriach wiekowych potrzebna była dogrywka w celu wyłonienia laureatów II i III miejsca. Uczniowie byli oceniani przez jury, w składzie: Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP, młodszy aspirant Piotr Bednarski i komisarz Mirosław Szymański z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i zapięcie rowerowe a zwycięzcy dodatkowe nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Racibórz.

Wyniki konkursu:
Kategoria Szkoły Podstawowe klasy IV – VI
I miejsce – Dominika Piskorz (SP Bieńkowice)
II miejsce – Magda Gębska (SP Krzanowice)
III miejsce – Franciszek Klekotka (SP nr 4 w Raciborzu)

Kategoria Szkoły Podstawowe klasy VII – VIII
I miejsce – Miłosz Kędzior (SP nr 13 w Raciborzu)
II miejsce – Julia Sarniak (SP nr 15 w Raciborzu)
III miejsce – Kamila Joszko (SP nr 15 w Raciborzu)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022