Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konstrukcja budynku po wybuchu gazu nie została naruszona. Kiedy lokatorzy wrócą do mieszkań?

Facebook Twitter

''Konstrukcja budynku po wybuchu gazu nie została naruszona, jeżeli stan techniczny wewnętrznych instalacji pozwoli, lokatorzy jeszcze dziś wrócą do swoich mieszkań'' - mówi naszemu reporterowi Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla miasta Rybnika, Tomasz Karakuła.

Przypomnijmy, w niedzielny poranek (28.09.) w jednym z bloków przy ulicy Chrobrego w Rybniku doszło do wybuchu gazu. 5 osób trafiło do szpitala, 12 było ewakuowanych. W sumie bez dachu nad głową zostało 6 rodzin. Noc spędzili u najbliższych, jest szansa że dziś będą mogli wrócić do siebie:

Przeprowadzone oględziny obiektu wykazały, że konstrukcja obiektu nie została naruszona. Natomiast w dniu dzisiejszym odbywają się oględziny wewnętrznych instalacji budynku, celem sprawdzenia ich stanu technicznego. Po kontroli będziemy wiedzieć, czy stan techniczny tych instalacji pozwala na dalsze ich użytkowanie, oczywiście z wyłączeniem mieszkania, w którym doszło do wybuchu. Jeżeli wyniki będą pozytywne to nie ma przeciwwskazań, aby mieszkańcy wrócili do swoich lokali mieszkalnych.

Radio 90: Jeszcze dzisiaj?

Tak, jeżeli dzisiaj te protokoły wpłyną do nadzoru budowlanego z wynikiem pozytywnym, to nie ma przeciwwskazań, aby mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań.

Obecnie w bloku przy ulicy Chrobrego sprawdzane są wewnętrzne instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Inspektor Nadzoru Budowlanego decyzję o ewentualnym powrocie lokatorów ma podjąć w poniedziałek (28.09.) popołudniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023