Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konsul RP w Ostrawie: O północy otwieramy granicę

Facebook Twitter

O północy otwieramy granicę dla mieszkańców województwa śląskiego- powiedziała Radio 90 Konsul Generalny RP w Ostrawie Izabella Wołłejko-Chwastowicz. O tym, że tak ma się stać, mówiliśmy już w ten weekend. W końcu mamy oficjalne potwierdzenie tej informacji.

Rozmawialiśmy z Izabellą Wołłejko-Chwastowicz, Konsulem Generalnym RP w Ostrawie:

Radio 90: Czy znamy już datę otwarcia granicy polsko-czeskiej dla mieszkańców województwa śląskiego?

Izabella Wołłejko-Chwastowicz: Dzisiaj o północy (29.06./30.06.) policja schodzi ze wszystkich granic, także o godzinie 00:00/00:01 jutro już nie będzie żadnych kontroli. Policja schodzi ze wszystkich przejść, na których teraz obecnie jest w ilości 25, tranzytem oczywiście, że tak. Do Austrii, do Chorwacji można przejeżdżać, tam nikt nie będzie… Granice będą takie jak przed 15 marca, nikt nie będzie stał.

Mieszkańcy województwa śląskiego mogą się cieszyć, martwią się natomiast pracownicy transgraniczni, bo dla nich utrzymany jest obowiązek posiadania negatywnego testu na koronawirusa- przyznaje w rozmowie z Arkadiuszem Żabką konsul Izabella Wołłejko-Chwastowicz:

Niestety dla pracowników transgranicznych zostanie utrzymany wymóg pokazywania testów na koronawirusa u pracodawcy. Już policja tego nie będzie kontrolowała na granicach, ale osoby, które pracują u czeskiego pracodawcy, będą musieli takiemu pracodawcy pokazywać test, negatywny wynik testu na koronawirusa.

Przypomnijmy dziś o północy szlabany w górę dla mieszkańców województwa śląskiego na wszystkich polsko-czeskich przejściach granicznych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021