Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konsultacje w sprawie mostu nad Odrą między Grzegorzowicami a Ciechowicami

Facebook Twitter

Wybrana w przetargu firma rozpoczęła opracowywanie dokumentacji projektowej konstrukcji w ciągu drogi wojewódzkiej nr 421. Most powstanie na terenie gmin Rudnik i Nędza wraz z odcinkiem drogi łączącej ul. Młyńską w Grzegorzowicach z ul. Raciborską w Ciechowicach.

fot.lubowice.pl

Planowana jest również budowa rond, chodników, ścieżek rowerowych oraz dróg lokalnych, stanowiących dojazd do pól. Mieszkańcy mogą przedstawić opinie, uwagi i sugestie do realizowanego projektu, posłużą one do uszczegółowienia rozwiązań projektowych. Przypomnijmy, że od czasów II wojny światowej, kiedy to zniszczony został poprzedni most, by dostać się z Ciechowic do Grzegorzowic trzeba skorzystać z promu. Jeżeli stan Odry w tym miejscu jest zbyt wysoki lub zbyt niski wówczas okoliczni mieszkańcy muszą korzystać z wielokilometrowych objazdów.

Z uwagi na obowiązujący stan epidemii, bezpośrednie formy konsultacji zastąpione zostały formą korespondencyjną. Materiały poglądowe ze szczegółowym opisem dotyczącym planowanych rozwiązań projektowych wraz z wnioskiem do wypełniania dostępne są na stronach internetowych:

oraz po wcześniejszym umówieniu wizyty , z zachowaniem obowiązującego prawa i ścisłego reżimu sanitarnego w Urzędach Gmin.

Wypełnić ankietę można do dnia 18.11.2020 r. i przesłać ją na adres poczty elektronicznej: konsultacje@idom.com lub listownie IDOM, ul. Sienna 39, piętro VI, 00-121 Warszawa.

Złożone postulaty zostaną wnikliwie przeanalizowane pod kątem możliwości ujęcia w projekcie a odpowiedzi na poruszane sprawy zostaną udzielone w postaci zbiorczej na wymienionych powyżej stronach internetowych.

Ankiety są dostępne TUTAJ.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj