Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Konsultacje w sprawie pozwolenia na picie alkoholu w Rodzinnym Parku Rozrywki

Facebook Twitter

"To było bardzo potrzebne spotkanie" - tak prezydent Wodzisławia Ślaskiego, Mieczysław Kieca mówi o debacie, na którą zaprosił mieszkańców. Mowa była o planach rady miasta, która chce podjąć uchwałę zezwalającą na spożywanie alkoholu w Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza.

Spotkanie zorganizowano w Wodzisławskim Centrum Kultury:

Opinie  mieszkańców są przede wszystkim o wydźwięku negatywnym w stosunku do petycji, która została ułożona we wrześniu ubiegłego roku. Na tym spotkaniu przede wszystkim mieliśmy okazję wsłuchać się w wiele wątpliwości, odnośnie bezpieczeństwa, profilaktyki, jak powinna być prowadzona. To co najważniejsze: dwie i pół godziny bardzo dobrego dialogu, w którym każdy może się zapoznać. To co trochę martwi to nieobecność radnych Rady Miejskiej, którzy będą decydować. Na sali było może z sześciu radnych. Żaden z radnych, który do tej pory głosował za. 

-mówi Radiu 90 Mieczysław Kieca. Wodzisławscy radni podejmą decyzję jeszcze w tym miesiącu. Czy prezydent Kieca może ja zablokować?

Nie, nie ma niestety takich możliwości, jedyne co mógłbym zrobić to złamać obowiązujące przepisy projektu zgodnie z wytycznymi rady, ale wtedy rada mogłaby mnie rozliczyć, że nie wykonuje ich uchwał więc takie możliwości po prostu nie ma. Chciałem przeprowadzić bardzo szerokie konsultacje po to, aby dać pełen obraz spawy dla radnych, którzy podejmą ta decyzję w tym miesiącu, kwietniu. Mam nadzieję, że będzie to rozsądna i wyważona decyzja.

Dodajmy, że w debacie wzięli udział pomysłodawcy uchwały, mieszkańcy, przedstawiciele Rady Dzielnicy, policji, straży miejskiej oraz osoby zajmujące się profilaktyką alkoholową.
Przypomnijmy, że wnioskodawcy chcą by zezwolić w Rodzinnym Parku Rozrywki na spożywanie napojów zawierających do 12 procent alkoholu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 lutego 2020