Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Konsultacje w sprawie zmian granic Rybnika

Facebook Twitter

Od czwartku (17.11.) konsultacje w sprawie zmian granic administracyjnych Rybnika. Chodzi o tereny położone przy Żorach. Miasto chce uregulować kwestię drogi dojazdowej do terenu inwestycyjnego Rybnika, uporządkowanie przebiegu granicy na terenach przy Stawie Papierok, a także umożliwienie prawidłowego zarządzania drogą stanowiącą boczny odcinek ulicy Lotniskowej.

Praktycznie będzie to oznaczało wymianę działek pomiędzy samorządami o podobnej powierzchni. Z map Rybnika wyodrębniony zostanie teren w Boguszowicach i Gotartowicach, a z Żor działki Rowniu i Roju. Konsultacje potrwają do 2 grudnia.

Fot. rybnik.eu

Konsultacje dotyczą zmiany granic administracyjnej pomiędzy Miastem Rybnikiem a Miastem Żory polegającej na:

  • wyłączeniu z terytorium Miasta Rybnika, działek oznaczonych numerami: 2712/53, 2714/67 położonych w obrębie ewidencyjnym Boguszowice, na karcie mapy 3 oraz działek oznaczonych numerami: 273/263, 261/1 położonych w obrębie ewidencyjnym Gotartowice, na karcie mapy 3 i włączeniu ich do terytorium Miasta Żory,
  • wyłączeniu z terytorium Miasta Żory, działek oznaczonych numerami: 2932/2, 2933/2, 2934/2, 2935/2, 2936/2, 2237/88, 2233/2 położonych w obrębie ewidencyjnym Rój, na karcie mapy 1 oraz działki oznaczonej numerem 1356/7 położonej w obrębie ewidencyjnym Rowień, na karcie mapy 3 i włączeniu ich do terytorium Miasta Rybnika.

Konsultacje społeczne potrwają od 17 listopada do 2 grudnia br. i będą się odbywać w formie zgłaszania uwag do przedmiotu konsultacji.

Fot. rybnik.eu

Uwagi można składać:

Punkt konsultacyjny będzie się mieścił w Urzędzie Miasta Rybnika przy ul. Bolesława Chrobrego 2, pokój 355 (III piętro, wejście od ul. Miejskiej) i będzie czynny w godzinach bezpośredniej obsługi Klienta Urzędu.
Uwagi można składać :

  • ustnie do protokołu w punkcie konsultacyjnym w dniach i godzinach jego otwarcia,
  • pisemnie w punkcie konsultacyjnym w dniach i godzinach jego otwarcia,
  • pisemnie w kancelarii Urzędu Miasta Rybnika lub przesyłką pocztową (decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Rybnika).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023