Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kontrapas na Brudnioka w Rybniku. Co na to kierowcy? [WIDEO]

Facebook Twitter

Kolejny kontrapas, kolejny cios w kierowców. Samochody jeżdżą jednym pasem, bo drugi przeznaczony będzie dla rowerzystów. W godzinach szczytu pojazdy stoją w korkach, a władze miasta konsekwentnie realizują politykę rowerową, budując kolejne kontrapasy.

Co mówią mieszkańcy?

(…) Proszę przekazać Prezydentowi, że ma tu przyjechać i powiedzieć nam, gdzie mamy jechać. (…) Są takie korki, bo były dwa pasy ruchu, teraz jest jeden pas…

Głosy kierowców są niesłyszalne wśród władz Rybnika. Prezydent podkreśla, że pozytywną opinię w sprawie budowy kontrapasów wydała Policja, Komisja Ruchu drogowego oraz Wydział Dróg:

Kuczera: Budzi to emocje, bo mamy więcej samochodów w mieście niż rowerów. Jednak umówiliśmy się 2 lata temu, że będzie realizowana polityka mobilności miejskiej i ona jest konsekwentnie realizowana.

Radio 90: Ale z kim się Pan umawiał? Ja mam wrażenie, że miasto się umawia z grupą rowerzystów, którzy są, ale ja ich nie widzę na drogach.

Kuczera: A Pan Redaktor ma świadomość, że więcej samochodów w centrum jest z powodu możliwości wykorzystania dróg? Dziś samochodów jest za dużo w Rybniku.

Radio 90: Dlatego miasto buduje w centrum miasta parking?

Kuczera: Miasto buduje parking wielkopowierzchniowy, ponieważ chce lepiej wykorzystać powierzchnię w centrum.

Radio 90: Tutaj nie chodzi o wojnę kierowców z rowerzystami, ale po prostu o zdrowy rozsądek… Popatrzmy na nasze ulice, ilu mamy rowerzystów? Moja rok, od kiedy zbudowano pierwsze kontrapasy. Ja tam nie widzę tłumów.

Kuczera: Ja wierzę, że będzie, bo nie mamy alternatywy. Jeżeli przyrost samochodów będzie rósł, tak jak to się dzieje, to będziemy stali samochód obok samochodu w ścisłym centrum…

A jak wygląda zakorkowana ulica Brudnioka? Zobaczcie:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022