Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kontrole motocykli. Wspólna akcja policji z Jastrzębia i Cieszyna

Facebook Twitter

Kiedy dochodzi do wypadku lub kolizji, nie chronią ich elementy karoserii, czy pasy bezpieczeństwa. O tym motocyklistom będą przypominać policjanci w czasie piątkowej (29.05.) akcji na drogach Jastrzębia.

To wspólna akcja mundurowych w Jastrzębia- Zdroju i Cieszyna. W piątek (29.05.) będą w różnych miejscach miasta szczególną uwagę zwracać na motocykle. Kontrolowane będą między innymi wymagane uprawnienia, stan techniczny pojazdu oraz stan trzeźwości kierującego.

Wzajemny szacunek na drodze, ze strony motocyklistów i kierowców samochodów jest ważnym elementem wspólnej troski o bezpieczną jazdę. Zarówno jedni, jak i drudzy muszą mieć świadomość, że droga to nie tor wyścigowy

– podkreśla drogówka w Jastrzębiu.

Jazda motocyklem to dla wielu osób pasja, sposób na życie i forma spędzania wolnego czasu. Trzeba pamiętać, że zarówno wśród motocyklistów, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego, są osoby jeżdżące zgodnie z przepisami, ale również tacy, którzy te przepisy bagatelizują. Warto mieć świadomość, że motocykliści należą do tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W sytuacji, kiedy dochodzi do wypadku lub kolizji, nie chronią ich elementy karoserii, czy pasy bezpieczeństwa.

Czytaj także:

Pościg za motocyklistą. Wiózł broń maszynową [WIDEO]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj