Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kontrole pługów przez inspektorów. Zanim zaskoczy ich zima…

Facebook Twitter

Kontrola pojazdów zimowego utrzymania dróg staje się powoli tradycją. Po raz kolejny, przez zbliżającym się sezonem zimowym, pojazdy te wjeżdżały na linię diagnostyczną. Śląska inspekcja wraz z zabrzańską Policją oraz Miejskim Zarządem Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu przeprowadziła akcję kontroli stanu technicznego tych pojazdów. Niestety nie wszystkie okazały się przygotowane do zimy.

fot. katowice.witd.gov.pl

Zima zwykle zaskakuje drogowców, ale ich stan techniczny nie powinien. Zorganizowana akcja kontroli technicznej sprzętu zabrzańskich „drogowców” była przejawem dbałości zarządcy dróg o sprawność sprzętu. Miała głównie na celu zapewnienie, że nienależyty stan techniczny nie będzie przeszkodą w wyjechaniu pługów i piaskarek na ulice miasta, gdy będzie taka potrzeba.

Akcję zorganizowano w porozumieniu z miejskim Zarządem Dróg oraz Komendą Miejską Policji z Zabrza. Inspektorzy rozłożyli na parkingu przy ul. Roosvelta swoją mobilną linię diagnostyczną i pługo-piaskarki kolejno poddawane były kontroli stanu technicznego, głównie hamulców i zawieszenia. Niestety 8 pojazdów na 10 skontrolowanych miało problem z pozytywnym zaliczeniem kontroli.

Głównymi przyczynami zatrzymania dowodów rejestracyjnych były usterki związane z luzami w zawieszeniu i elementach układu kierowniczego, z nadmiernie zużytym ogumieniem, czy wyciekami płynów eksploatacyjnych. Na szczęście ich właściciele mają jeszcze czas na niezbędne naprawy. Ten próbny egzamin dla pojazdów z pewnością przełoży się na ich większą niezawodność w trakcie nadchodzących zimowych miesięcy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2021