Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koordynatorzy onkologiczni – są w szpitalach?

Facebook Twitter

Koordynatorzy onkologiczni obowiązkowo w każdym szpitalu. To nowy wymóg nałożony na szpitale po przyjęciu ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej. W każdej lecznicy powinna być zatrudniona taka osoba, która ma pomagać pacjentom. Czy są tam zatrudnieni?

koordynatorzy onkologiczni
Szpital w Knurowie

W Szpitalu Miejskim Żorach – jak powiedziała nam prezes placówki Katarzyna Siemieniec – nie ma koordynatora, bo takie świadczenia nie są realizowane w szpitalu. Aktualnie lecznica ubiega się o to, aby móc realizować świadczenia onkologiczne i wtedy dopiero będzie koordynator. Wszystko zależy od tego, czy będzie kontrakt z NFZ.

W Wojewódzkich Szpitalach Specjalistycznych w Rybniku czy Jastrzębiu-Zdroju koordynatorzy onkologiczni od lat są już zatrudnieni. W szpitalu w Wodzisławiu Śląskim jak powiedziała pełniąca obowiązki dyrektor placówki Anita Wardzyk-Kulińska, powołany jest zespół do leczenia onkologicznego, to prócz koordynatora, psycholog oraz fizjolog.

Również w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu i w szpitalu w Knurowie działa koordynator pakietu onkologicznego. Wymogi nałożone na szpitale mówią o przepisach przejściowych, ostateczny termin to kwiecień przyszłego roku.

Koordynatorzy onkologiczni – Krajowa Sieć Onkologiczna

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj