Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kopalnia Ignacy w Niewiadomiu: przygotowania do finału Industriady

Facebook Twitter

Siatka projekcyjne już jest na szybie Kościuszko kopalni Ignacy, powstają kolejne sceny, kolejne instalacje, tak by w sobotę (9.06.) pokazać multimedialny spektakl "Kobiety grają industrię". To ma być finał tegorocznej Industriady.

Wczoraj (5.06.) na terenie Zabytkowej Kopalni Ignacy ruszyły roboty na wysokościach:

To, co jest największym wyzwaniem, to, co się teraz przed nami odbywa, to obłożenie całego budynku szybu Kościuszko siatką projekcyjną, na której będziemy wszystko wyświetlać. To jest najważniejsze, tu pracują ludzie na wysokościach. Montaż scen, projektorów, świateł, kurtyny wodnej od czwartku, w piątek próba generalna w nocy, no i na sobotę pełna gotowość.

Jak mówi Radiu 90 Tomasz Szabelski z Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, producent widowiska, przygotowywana jest opowieść o jednym dniu z życia kobiety:

Nieokreślonej kobiety, żyjącej w nieokreślonym czasie, opowieść godzinna i na tą opowieść składa się wiele rodzajów sztuk, bo będziemy wykorzystywali szyb Głowacki, pod którym teraz stoimy, będzie stanowił tło do teatru cieni, który będzie tutaj się odbywał. Jest szyb Kościuszko, który ożyje, który jest miejscem pracy kobiety, jest zakładana siatka projekcyjna, mamy prawie 1000 metrów tej siatki, będą na niej wyświetlane video-arty, będzie mapping.

Będą tancerze na dachach, dym, kurtyny wodne a widz będzie musiał przenosić wzrok na kolejne budynki Zabytkowej Kopalni Ignacy:

Z drugiej strony mamy wieżę ciśnień 40-metrową, która też będzie wykorzystywana do mappingu twarzy kobiety, również do czegoś co będzie bardzo spektakularne, czyli teatru tańca, teatru wertykalnego, który właśnie na tej wieży się odbędzie. Zaraz obok powstanie kurtyna wodna, a wszystko będzie okraszane i światłami, i muzyką. Tutaj też muszę powiedzieć: 6 zespołów, każdy wykonuje jeden utwór z osobna, 96 świateł do podświetlenia tych wszystkich wspaniałych – wyremontowanych i jeszcze niewyremontowanych- budynków.

Muzyka i wykonanie: Asi Mina, The Party Is Over, O.N.E Quintet, Cukier Puder, Chwila Nieuwagi, Pasimito feat. Cuefx
Idea, scenariusz, reżyseria: Adam Kowalski, Tomasz Szabelski
Multimedia: Kopaniszyn Studio
Scenografia, kostiumy: Anna Kaczkowska
Choreografia i ruch sceniczny: Wojciech Chowaniec, Anna Kasprzak-Chowaniec/ Movytza
Taniec wertykalny: LineAct
Reżyseria światła: Marcin Toman
Produkcja: Regionalny Instytut Kultury, Industrialne Centrum Kultury

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021