Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kopalnia Jankowice: liczba zakażonych wciąż rośnie

Facebook Twitter

Rośnie liczba potwierdzonych zakażeń u pracowników kopalni Jankowice. Dodatni wynik testu mają już 204 osoby, na wyniki czeka jeszcze ponad 400 osób.

Do tej pory w całej Polskiej Grupie Górniczej koronawirusa wykryto u 367 pracowników, na kwarantannie jest blisko 1 500 pracowników, do tego trzeba doliczyć ich rodziny. Przypomnijmy: wydobycie wstrzymano w trzech kopalniach: Jankowice, Murcki-Staszic i Sośnica. W całej PGG pracuje 41 tysięcy osób.

PGG w opublikowanym dziś (6.05.) komunikacie informuje, że dzięki skierowaniu do pracy tzw. wymazobusów w Jankowicach praktycznie już uporano się z problemem ogromnej ilości osób objętych koniecznością przeprowadzenia testów. Kopalnia oddelegowała swoich pracowników do pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rybniku. Mają za zadanie bieżącą obsługę górników izolowanych na kwarantannach. Do dyspozycji stacji przekazano także laptopy i dodatkowe aparaty telefoniczne.

Wkrótce uruchomiona zostanie też dodatkowa infolinia dla pracowników PGG S.A. Przy telefonach dyżurować będą lekarze stażyści Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku Orzepowicach, którzy udzielą informacji i porad medycznych.

Dziś (6.05.) ze sztabem kryzysowym w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach spotkał się szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Jarosław Pinkas obiecał wsparcie dla województwa śląskiego. To właśnie u nas jest najwięcej zachorowań- 2947, gdy na Mazowszu chorowały lub chorują na Covid- 19 2673 osoby.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021