Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kopalnia Mysłowice-Wesoła: Tragiczny finał poszukiwań ostatniego z górników

Facebook Twitter

Kopalnia Mysłowice-Wesoła i finał akcji poszukiwawczej. Niestety tragiczny finał. Dziś (15.05) odnaleziono ciało ostatniego poszukiwanego po wstrząsie górnika. Mężczyzna nie żyje.

kopalnia Mysłowice-Wesoła
Fot. pgg.pl

Kopalnia Mysłowice-Wesoła: odnaleziono ciało ostatniego z górników

Nie żyje trzeci górnik poszukiwany po wtorkowym wstrząsie w kopalni Mysłowice-Wesoła. Informację o odnalezieniu ciała potwierdziła rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej Aleksandra Siembiga, która poinformowała, że lekarz stwierdził zgon o godzinie 7:20. Rodzina zmarłego została już poinformowana o tej tragicznej wiadomości.

Wstrząs o energii 7×10(6) dżula, czyli równoważny magnitudzie 2,66 w skali Richtera, miał miejsce na głębokości 870 metrów w kopalni. W jego wyniku 15 górników znalazło się w strefie zagrożenia, z których 11 udało się ewakuować. Trwała akcja ratunkowa mająca na celu odnalezienie pozostałych górników.

Wczoraj najpierw odnaleziono jednego rannego górnika, który został przewieziony do szpitala, potem z kopalni napłynęły tragiczne wieści – bo ratownicy natrafili na dwa kolejne ciała. Ostatniego, czwartego górnika, odnaleziono w środę rano. Przedstawiciele kopalni informowali, że ostatni uwięziony górnik został odnaleziony w rejonie, gdzie zgromadziła się woda, co utrudniło akcję ratunkową.

Dziewięciu z 11 górników, którzy samodzielnie opuścili zagrożoną strefę, zostało przewiezionych do szpitali w stanie stabilnym. Wiceprezes Polskiej Grupy Górniczej Rajmund Horst podkreślił, że obszar zawału znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie czoła drążonego wyrobiska, co czyni wstrząs wyjątkowo niebezpiecznym dla pracowników.

Wtorkowy wypadek to już druga tragedia w mysłowickiej kopalni w bieżącym roku. Wcześniej, 17 kwietnia, w wyniku wstrząsu zginął górnik, a ośmiu zostało rannych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024