Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kopalnia od środka – w 360 stopniach. Aplikacja JSW nagrodzona przez ministerstwo

Facebook Twitter

Aplikacja „Kopalnie JSW 360 stopni” nagrodzona przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Została opracowana przez pracowników Grupy Kapitałowej JSW i zdobyła nagrodę pierwszego stopnia w kategorii „Przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne” w Ogólnopolskim Konkursie Poprawy Warunków Pracy.

fot. www.jsw.pl

Rozwiązanie dedykowane przedsiębiorstwom, instytucjom oraz pracownikom ma na celu rozpowszechnianie rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo i warunki pracy. Aplikacja „Kopalnie JSW 360 stopni” jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w Polsce. Dzięki niej, bez wychodzenia z domu, możesz wybrać się na spacer po zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Można rozglądać się dookoła i tylko od widzów zależy, na czym skupią swoją uwagę.

Multimedialny spacer pozwala pokonać codzienną drogę górnika do pracy: od wejścia przez bramę kopalni, cechownię, łaźnię, lampownię, po zjazd „szolą” na dół do podziemnych wyrobisk zakładu. Później można wybrać: czy chcesz udać się do przodka, czy do ściany wydobywczej. Sercem projektu jest mozaika kilkudziesięciu filmów, wzbogacona o różnorodne materiały poglądowe, zdjęcia i filmiki „z życia kopalni”, ciekawostki oraz informacje o zagrożeniach występujących w zakładach górniczych.

Aplikacja, która jest dostępna na stronie internetowej spółki, umożliwia spacer w oparciu o przygotowany scenariusz. Można jednak samodzielnie zwiedzać kopalnię, wybierając interesujące miejsca, a następnie kierunek zwiedzania, rozglądać się wkoło i z pomocą lektora przyswajać napotkane „po drodze” materiały edukacyjne. Z aplikacji najlepiej korzystać za pomocą gogli VR.

Aplikację możecie znaleźć TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023