Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kopalnia Pniówek: Druga doba poszukiwań zaginionych górników i ratowników

Facebook Twitter

Ratownicy nadal nie odnaleźli zaginionych pod ziemią górników. Akcja w kopalni Pniówek trwa. A przypomnijmy: po wczorajszym (20.04.) wybuchu metanu, 1000 metrów pod ziemia zginęło 5 osób. Ciała czterech górników znaleziono podczas akcji ratunkowej, piąty  zmarł w szpitalu w Siemianowicach Śląskich.

Hospitalizowanych jest wciąż 20 górników. Dziewięciu przebywa w siemianowickiej oparzeniówce, ich stan jest ciężki. Jedenastu przewieziono do szpitali na Śląsku, także w regionie.

Działania ratownicze pod ziemią są bardzo trudne. Jeszcze wczoraj z związku z przekroczeniami dopuszczalnych stężeń gazów w rejonie poszukiwań, zastępy ratownicze zostały wycofane, aby po chwili ponownie wejść w rejon i rozłożyć linię chromatograficzną, która pozwala prowadzić stały pomiar atmosfery.

– informują służby prasowe w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, do której należy KWK Pniówek.

Wyrobisko jest stale przewietrzane, aby stężenie gazów opadło do bezpiecznego poziomu. Gdy do tego dojdzie, ratownicy zaczną poszukiwania zaginionych pracowników a poszukiwanych jest nadal siedem osób, w tym pięciu ratowników górniczych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022