Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kopalnia ROW Jankowice w najtrudniejszej sytuacji

Facebook Twitter

Dodatkowe maski, zwiększona dezynfekcja kopalni i apel do pracowników o nieuleganie panice. Kopalnia ROW Jankowice znalazła się w najtrudniejszej sytuacji ze wszystkich zakładów należących do Polskiej Grupy Górniczej.

Do tej pory potwierdzono tam 79 przypadków zakażenia koronawirusem, a 650 pracowników zostało objętych kwarantanną.

KWK Jankowice: górnicy skarżą się na zbyt wolne procedury

Po skargach górników na szybkie zużywanie przeciwpyłowych masek ochronnych, które muszą nosić od zjazdu pod ziemię do wyjazdu, postanowiono zakupić dodatkową ilość masek wielokrotnego użytku. Te mają być wydawane od poniedziałku (04.05.) wszystkim pracownikom kopalni ROW. Wprowadzono także nakaz noszenia tego typu masek ochronnych również na powierzchni, na terenie całej kopalni zespolonej ROW.

Jak zapewnia Polska Grupa Górnicza:

Na bieżąco prowadzona jest dezynfekcja wejść do zakładów, łaźni, nadszybia, klatek, zakładów przeróbczych, transportu poziomego na dole kopalń czy budynków administracji.

Dyrektor do spraw pracowniczych Dariusz Szlachta apeluje do pracowników, aby nie ulegali niepotrzebnie panice. Jak mówi:

Wiarygodne informacje każdy może uzyskać w sztabie i od pracowników dozoru kopalń, a nie przez media społecznościowe pełne fake newsów.

Dodajmy, że w najbliższym czasie planuje się uruchomienie porad psychologicznych specjalnie dla pracowników rybnickiej kopalni, przez platformę internetową w ramach programu „Psychoodporność”.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021