Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kopcąca remiza OSP w Radlinie II [INTERWENCJA RADIA 90]

Facebook Twitter

Od kilku lat mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego walczy z dymiącym kominem OSP w Radlinie II, w końcu po braku reakcji ze strony urzędników, bo obiekt należy do miasta, składa pozew do sądu. Jacek Szymura wielokrotnie wzywał Straż Miejską, zbierał też podpisy pod petycją od mieszkańców.

Tu nie można normalnie żyć – mówi w rozmowie z naszym reporterem:

Jacek Szymura: Zadymianie jest takie, że dzieci po prostu przechodząc tutaj po tym moście, idąc do sąsiadów do góry, zakrywają usta szalikami albo przebiegają przez ten most. Będąc u ludzi, wyraźnie mówiłem, o tym, że ja to robię razem ze strażakami dla strażaków. Chłopcy się ucieszyli, jak przyszedłem i na naszej pierwszej rozmowie powiedzieli: „no w końcu Jacek jest tu ktoś w tym Radlinie, że chce coś zrobić. Zebrałem tutaj mnóstwo podpisów z domów okolicznych, mieszkańcy poparli, nareszcie ktoś się za to zabrał – mówią. 

O problemie kopcącej remizy mieszkaniec Radlina II mówił także podczas sesji Rady Miasta, gdzie prezentował zdjęcia zadymionej okolicy. Jego zdaniem sprawę może rozwiązać Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Jacek Szymura: Decyzyjny jest tu przede wszystkim Pan Prezydent, który wielokrotnie powtarzał, że są plany, że tu będzie termomodernizacja, będą cuda i tak dalej…  Nie wiem jak to wszystko nazywać, hipokryzja jest na pewno, bo jak słyszę wypowiedzi Pana Prezydenta, jaki to jest ekolog po prostu. Ja myślę, że problem idzie rozwiązać bardzo łatwo – tam jest rura gazowa – mamy XXI wiek, żeby to nie był XIX wiek.

Pozew złożony został 10 grudnia do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu przeciwko Ochotniczej Straży Pożarnej oraz gminie Wodzisław Śląski. Co na to Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca? Czy musiało dojść do walki przed sądem o czyste powietrze? Zapytamy o to gospodarza miasta w piątek (14.12.) w porannej rozmowie w Radio 90. Początek tuż po godz. 8:00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022