Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koper apeluje do kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość [WIDEO]

Facebook Twitter

'Cierpliwości i wyrozumiałości życzę kierowcom stojącym w korkach'- mówił w porannej rozmowie w Radio 90 zastępca prezydenta Rybnika Janusz Koper. Miasto Rybnik zalewa fala remontów. Do zamkniętej Obwiedni Południowej, ulicy Dworek, części Św. Józefa dołączy w środę (25.09.) fragment Żorskiej.

W godzinach szczytu miasto stoi:

Janusz Koper: Trochę wyrozumiałości i cierpliwości. Ja wiem, że to denerwuje, mnie też denerwuje, ja też muszę w tych korkach stać, no ale, żeby poprawić stan musimy te remonty zrobić. Czsami tak bywa, że jedna czy druga inwestycja gdzieś tam się zetkną ze sobą, ale mimo wszystko są objazdy.

Radio 90: A nie powinny się stykać?

Janusz Koper: Nie zawsze się tak da zrobić- z różnych przyczyn.

Radio 90: Czy ktoś panuje w urzędzie nad tym, jakie drogi się zamyka?

Janusz Koper: Ależ oczywiście, że tak. Nie jest tak, żeby w tym momencie nie było przejazdu.

Jak przyznał prezydent Koper, opóźni się oddanie do użytku Obwiedni Południowej. Ta miała być gotowa pod koniec sierpnia, będzie dopiero w październiku:

Janusz Koper: No cóż, to już w tym momencie ewidentnie wina wykonawcy, który oczywiście deklarował zakończenie w jednym terminie, w drugim terminie, teraz wszystko wskazuje na to, że kolejnego nie dotrzyma. No i mówię: wyciągniemy z tego wnioski i firma zostanie ukarana finansowo za niedotrzymanie terminów. Proszę zrozumieć, prezydent ma jakieś tam możliwości zadziałania, ale nie jest w stanie wymusić w 100%. Trudno, żeby w tym momencie winić za to prezydenta. 

Cała rozmowa z Januszem Koperem poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021