Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koperta życia i paszport seniora do wzięcia na rybnickim rynku

Facebook Twitter

Rozdawane będą w najbliższą niedzielę (17.12.) podczas Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania od godziny 16:30. „Koperta życia” to karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiej osoby, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia.

Kartę wkłada się najczęściej do lodówki, na której umieszcza się naklejkę z nadrukiem „Koperta życia”. Umieszczenie koperty w miejscu widocznym i dostępnym umożliwia służbom medycznym w razie wypadku lub zasłabnięcia, a także policji, straży pożarnej, straży miejskiej czy służbom socjalnym szybki dostęp do podstawowych informacji o seniorze.

Dlaczego w lodówce? Bo jest to urządzenie, które znajdziemy w każdym domu i ze względu na spore rozmiary – łatwe jest do znalezienia.

„Koperta życia” przyspiesza ratownikom medycznym dostęp do ważnych informacji medycznych mogących uratować życie, ułatwia pracę innym służbom oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób starszych.

Celem projektu jest ujednolicenie karty informacyjnej, tak by w całym województwie akcja jednoznacznie się kojarzyła. Organizatorzy chcą dotrzeć z informacją do jak największej liczby osób, by „Koperty życia” stały się dobrą praktyką w domach ludzi starszych.

„Paszport dla seniora” będzie przygotowaną specjalnie na potrzeby osób starszych książeczką zdrowia, gdzie znajdą się podstawowe informacje na temat schorzeń, które najczęściej dotykają osób 60+ oraz wskazówki, jak dbać o zdrowie.

Seniorzy będą mogli znaleźć informacje, jakie badania powinni przeprowadzić, w jakim terminie, a także odnotować ich wyniki w odpowiedniej tabeli. Znajdzie się także miejsce na wypisanie własnych schorzeń oraz nazwisk specjalistów, u których leczą lub konsultują się seniorzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj