Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Korekta rozkładu w powiecie wodzisławskim

Facebook Twitter

Uwzględniając prośby pasażerów, w szczególności rodziców i uczniów szkół ponadpodstawowych, od jutra (15.09.) wprowadzone zostaną zmiany w powiatowej komunikacji autobusowej. Zmiany dotyczą uzupełnienia rozkładu o dodatkowe kursy lub o korekty czasu odjazdów niektórych kursów w związku z dojazdem na zajęcia szkolne.

Jak już wiecie z naszych wiadomości, bilety na komunikację powiatową można kupić w aplikacji moBILET, można także w autobusie zapłacić kartą za bilet.

Nowe rozkłady dostępne są tutaj: www.rozklady.powiatwodzislawski.pl

Przypominamy również o nowych udogodnieniach wprowadzonych w powiatowej komunikacji autobusowej.

Zakup biletów w aplikacji moBILET

Od 1 września możliwy jest zakup niektórych biletów jednorazowych w aplikacji na smartfony z systemem Android oraz iOS. W tym celu należy w telefonie zainstalować aplikację moBilet, zarejestrować się, użyć przycisku ,,komunikacja dalekobieżna’’ i odszukać przewoźnika – PKS Racibórz. W aplikacji można zakupić bilety jednorazowe normalne, ulgowe (dla studentów i uczniów) oraz weekendowe. Bilety te są tańsze niż u kierowcy o 50 groszy i ważne na wybranej trasie przez 1,5 godziny. Podczas wsiadania do autobusu należy okazać kierowcy bilet na ekranie telefonu. Jednocześnie wszystkie rodzaje biletów jednorazowych nadal będzie można zakupić w tradycyjny sposób podczas wsiadania do autobusu.

Możliwość płatności kartą za zakupione bilety w autobusie

Od 1 września we wszystkich autobusach komunikacji powiatowej funkcjonują terminale płatnicze, umożliwiające dokonanie bezgotówkowej zapłaty za bilety jednorazowe u kierowcy przy użyciu kart płatniczych lub telefonu. Zakup biletów odbywa się bez konieczności wprowadzania PIN-u. W warunkach epidemii zachęcamy do korzystania z tej możliwości bezpiecznego uiszczenia opłaty.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021