Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Problem ze światłami w Wodzisławiu. Korki w całym mieście

Facebook Twitter

Ogromne korki w godzinach szczytu w centrum Wodzisławia, szczególnie rano. Kierowcy dzwonią do naszej redakcji i narzekają, że trudno jeździ się po mieście w kierunku Żor i Jastrzębia - to teraz objazd w związku z remontem wiaduktu na ulicy Jastrzębskiej. Od kilku dni nie świeci zielona strzałka umożliwiająca skręt w prawo z ulicy Marklowickiej w ulicę Łużycką.

Na sprawę uwagę zwrócił nasz słuchacz z Wodzisławia, Stefan:

Dwa węzły komunikacyjne są całkowicie zablokowane, przy Rybnickiej w Wodzisławiu i drugi przy dworcu też się blokuje, to jest gehenna, bo od 6.30- 7.00- może później dalej, ale ja jestem uczestnikiem ruchu o tej porze- nie idzie się dostać na Łużycką, bo brakuje żarówki, ludzie na trzecią osobę się wpychają. Dzwoniłem do wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miasta, mówią, że to z powodu koronawirusa, a to już się staje niebezpieczne, ludzie już tracą cierpliwość, zaczynają się spieszyć. To od dwóch tygodni tak trwa.

Udało nam się dowiedzieć, że to nie jest problem spalonej żarówki, której nie ma kto wymienić. Sprawę tłumaczy Mateusz Jemioła, Inspektor w Wydziale Dialogu, Promocji i Kultury:

Sytuacja związana jest z panującą epidemią, z wyłączeniem wywoływaczy przejść dla pieszych, co zmieniło cykl w tym przypadku również prawoskrętu, skróciło jego działanie. Miasto wsłuchując się w prośby i pytania mieszkańców zleciło interwencję. Wymaga to zainstalowania dodatkowych przekaźników, które miasto zleciło już w trybie pilnym.

Mówiąc wprost: cykl prawoskrętu zostanie wydłużony.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach pozytywnie odniósł się do proponowanych zmian.

W poniedziałek (11.05.) około południa problem powinien zostać rozwiązany

– zapewnia wodzisławski magistrat.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2020