Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kornowac: Asfalt jest, lampy jeszcze nie świecą

Facebook Twitter

Kolejna warstwa asfaltu została położona na drodze wojewódzkiej 935. Trwa remont odcinka tej ważnej trasy od Raciborza w stronę Rydułtów. W Kornowacu, który drogą podzielony jest na pół, marzą o jak najszybszym zakończeniu prac.

Droga 935 w Kornowacu, w lipcu 2021 roku

Nowa nawierzchnia pojawiła się w okolicach urzędu gminy

– mówi wójt Kornowaca, Grzegorz Niestrój. Asfaltowane są skrzyżowania z drogami gminnymi i powiatową. Prace trwają i posuwają się do przodu.

Grzegorz Niestrój: Prace ziemne są realizowane, chodniki. Mam nadzieję, że termin nie jest zagrożony, na bieżąco spotykamy się z wykonawcą, rozwiązujemy problemy naszych mieszkańców, których jest mnóstwo, ale kontakt z wykonawcą jest dobry i staramy się sprawnie te tematy rozwiązywać.

Mieszkańcy pytają o ilość lamp, które wzdłuż drogi ustawiono. Słupy są gęsto rozmieszczone, ale lampy jeszcze nie działają.

Grzegorz Niestrój: Lamp jest sporo, niestety jasno będzie, a my będziemy za to płacili. Z tego co pamiętam, przy starej drodze było 59 latarni, a teraz jest ich już ponad 250. dlaczego ich tyle? Drogi Wojewódzkie, przepisy mówią, że tego typu drogi w obszarach zabudowanych muszą być w ten sposób oświetlone. Sytuacja wygląda w ten sposób, że 3 tygodnie temu podpisaliśmy umowę z Tauronem i czekamy na powieszenie licznika i przyłączanie tego głównego bezpiecznika. Mamy nadzieję, że to wreszcie nastąpi. Monitoruję gdzie się da, ale ciemno, mam nadzieję, że to już finał i za chwilę ten odcinek z lampami się zapali.

Odcinek drogi 935 w Kornowacu najprawdopodobniej w całości zostanie oddany do użytku końcem roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj