Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kornowac ma pomysł na szczepienie psów w pandemii

Facebook Twitter

Na zgłoszenie właściciela psa, na jego posesji. Tak wyglądają szczepienia przeciwko wściekliźnie w Kornowacu. Już drugi rok z rzędu, w gminie nie organizuje się punktów masowych szczepień.

Już po raz drugi w gminie Kornowac nie będzie punktów szczepień, do których zgłaszają się właściciele ze swoimi psami. Z taką organizacją szczepień przeciwko wściekliźnie pojawiły się problemy w 2020 roku, gminy ze względu na pandemię, rezygnowały z akcji masowych szczepień.

Już wówczas w Kornowacu ustalono, że to weterynarz będzie objeżdżał posesje ze szczepionkami. Przychodnia weterynaryjna, która prowadzi akcję na zlecenie gminy, od połowy kwietnia przyjmuje zgłoszenia od właścicieli psów, do których lekarz przyjedzie w wyznaczonym w harmonogramie terminie. Szczepienia rozpoczną się 18 maja w Łańcach, potem kolejne sołectwa- Rzuchów, Pogrzebień, Kornowac i Kobyla.

Pomimo pandemii, szczepienia przeciwko wściekliźnie są wciąż obowiązkowe i się odbywają. Właściciele psów muszą zaszczepić swojego czworonoga w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa 3. miesiąca życia, następnie nie rzadziej niż co 12 miesięcy od dnia ostatniego szczepienia. Weterynarz wyda specjalne zaświadczenie potwierdzające dopełnienie obowiązku przez właściciela.

Brak obowiązkowych szczepień psa grozi karą grzywny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj