Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kornowac: Wójt przeciwny zamknięciu ważnej drogi

Facebook Twitter

Nie zgodzę się na zamkniecie tej drogi na czas inwestycji - mówi Radiu 90 wójt gminy Kornowac, Grzegorz Niestrój.

Chodzi o remontowaną trasę Racibórz – Rybnik. Droga wojewódzka 935, przecinająca Kornowac przechodzi gruntowną renowację. Praktycznie budowana jest od podstaw. Od kilku miesięcy na tym odcinku są zwężenia i wahadła. Pojawiło się też wiele problemów.

O tych problemach na bieżąco sygnalizują mieszkańcy, a ja kontaktuję się i z wykonawcą i z zarządcą drogi. Jest temat całkowitego zamknięcia drogi, na który się nie godzimy. Wykonawca, dla niego byłoby najlepszym czasowe zamknięcie na poszczególnych odcinkach. Ma podobno taki pomysł na taką organizację ruchu. Tak jak powiedziałem wcześniej, my tutaj, słuchając naszych przedsiębiorców, nie będziemy godzili się na tego typu rozwiązania. I mam zapewniania od zarządcy drogi, że na pewno będą to z nami uzgadniać. Głos naszych pracodawców został posłany do Katowic i na pewno będziemy mieli coś w tym temacie do powiedzenia.

– mówi wójt Niestrój. Ale nie tylko obawa przed zamknięciem tak obciążonej drogi spędzają sen z powiek mieszkańcom. Same prace, które trwają od kilkunastu tygodni, stwarzają uciążliwości.

Problemy w trakcie modernizacji drogi są duże. Pojawiają się zalania, są duże opady deszczu i w tym momencie stara kanalizacja deszczowa, która już została zlikwidowana, nie odbiera wody z drogi i są zalewane posesje. Dlatego walczymy mocno z głównym wykonawcą firmą Drogbud z Częstochowy, żeby zapobiegać tego typu zdarzeniom i próbować szybko reagować.

Remont drogi zaplanowany jest na najbliższe dwa lata. Pochłonie niespełna 100 milionów złotych.


Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020