Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Co z praktykami zawodowymi?

Facebook Twitter

Młodociani pracownicy, uczniowie szkół zawodowych mimo zamknięcia szkół nie muszą uczęszczać na praktyki. Temat ten powraca w waszych pytaniach.

Problem kształcenia zawodowego reguluje rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej o zdalnym nauczaniu. Ministerstwo zaleca pracodawcom zwolnienie pracowników młodocianych, w tym uczniów z obowiązku praktyk i świadczenia pracy w okresie ograniczenia funkcjonowania szkół. Mówi o tym Anna Kij dyrektor wydziału jakości nauczania w Kuratorium Oświaty w Katowicach:

Rozporządzenie daje możliwość modyfikacji programów nauczania. Możliwość przesunięcia pewnych treści na rok przyszły. Możliwość zaliczenia praktycznej nauki zawodów, czyli odbywania do końca roku szkolnego tj. do 31 sierpnia – tutaj mówimy także o młodocianych pracownikach, którzy mogą teraz zaprzestać nauki praktycznej zawodu u pracodawcy – mogą zrealizować to w późniejszym terminie.

I co ważne dla pracodawców nie stracą oni za ten czas dofinansowania które otrzymują po zakończeniu nauki. Przypomnijmy rozporządzenie daje możliwość ale nie nakazuje, wszystko zależy od zdrowego rozsądku pracodawców.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021