Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus! Jakie kolejne obostrzenia zostaną wprowadzone? Trwa konferencja premiera [LIVE]

Facebook Twitter

Specjalne godziny zakupów dla seniorów, zamknięte parki i pojedyncze wyjścia na ulicę. A do tego ograniczenia w ilości osób w sklepach – o takich obostrzeniach mówią media. Czy rząd prowadzi kolejne zakazy i nakazy? Ma o tym w południe poinformować premier Mateusz Morawiecki.

Na stronie Radia 90 będziemy transmitujemy konferencję prasową.

Musimy zachować większy dystans społeczny

– powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, ogłaszając nowe obostrzenia w związku ze stanem epidemii. Wychodzić na zewnątrz będzie można, zachowując odległość dwa metry jeden od drugiego. Nie dotyczy to rodziców z małymi dziećmi. W weekendy zamknięte zostaną sklepy budowlane, sklepy spożywcze drogerie apteki nadal pozostaną otwarte. Osoby starsze powyżej 65 roku życia będą mogły zrobić zakupy między 10 a 12.

Będzie ograniczenie dostępu do parków, bulwarów i innych miejsc rekreacji. Do fryzjera czy kosmetyczki na razie nie pójdziemy, te zakłady usługowe zostaną zamknięte mocą rozporządzenia, do tej pory nie było to jasno powiedziane.

Zamknięte zostaną miejskie wypożyczalnie rowerów. Będą nowe wytyczne, jeśli chodzi o zakłady pracy – odległość między pracownikami powinna wynieść 1,5 metra. To tylko niektóre z nowych wytycznych, do tematu będziemy jeszcze dziś wracać.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj