Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Kolejni zakażeni w Urzędzie Miasta w Pszowie

Facebook Twitter

Od jutra (7.10) wiceburmistrz Pszowa, Piotr Kowol będzie pracował zdalnie. "Czuję się już dobrze, wszystkie objawy ustąpiły" - powiedział w rozmowie z Radiem 90. Wracamy do sytuacji w tamtejszym Urzędzie Miasta, bo okazuje się, że zakażone koronawirusem jest całe jego kierownictwo, czyli burmistrz, wiceburmistrz, sekretarz, a także ich sekretarka.

Do odwołania urząd zamknął swoje drzwi dla mieszkańców:

Radio 90: Dlaczego nie decydujecie się na zamknięcie urzędu? Żeby w ogóle zamknąć urząd na cztery spusty i wysłać pracowników do domu?

Wydaje mi się, że to jest niemożliwe, aby móc zamknąć urząd na 2 tygodnie, tak jak trwa okres izolacji. Zamknięcie całkowite jest raczej niemożliwe. Urząd pracuje w wewnętrznym systemie pracy. Ja od jutra (07.10.) przechodzę do pracy zdalnej, czyli będę funkcjonował zdalnie. Urząd musi funkcjonować, trzeba decyzję podejmować, również wykonywać przelewy, bo są płatności terminowe. Trzeba pamiętać, że od poniedziałku (5.10.) rozpoczęła się kontrola biur rachunkowych w Pszowie, tam też trzeba niektóre pisma elektronicznie podpisywać. Jestem od jutra w pracy zdalnej.

-zapewnia Piotr Kowol, wiceburmistrz Pszowa.

Radio 90: Na kwarantannie do końca tego tygodnia jest czworo urzędników, którzy mieli bezpośredni kontakt z władzami miasta. A jak pracują pozostali?

Pozostają na swoich stanowiskach zachowując reżim epidemiologiczny, powinni stosować wszystkie środki ochrony, które były dla pracowników wyznaczone, czyli maseczki, rękawiczki, przyłbice, środki dezynfekujące są, więc myślę, że każdy z pracowników jest świadomy sytuacji.

Radio 90: Czy jest możliwość po wcześniejszym kontakcie telefonicznym spotkania z urzędzikiem?

Ja apeluję do mieszkańców przez państwa redakcję, że tylko w wyjątkowych wypadkach. Prosimy jednak, jeśli jest taka możliwość, aby wstrzymać się z bezpośrednią wizytą przynajmniej przez ten tydzień. Zobaczymy jak sytuacja będzie się rozwijała, jest to sytuacja dynamiczna, zobaczymy jakie będą dalsze efekty.

Przypominamy, że wszelkie pisma i wnioski składać można w budynku nr „1″ od ulicy Pszowskiej do skrzynki podawczej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj