Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koronawirus: konferencja w szpitalu w Tychach

Facebook Twitter

Pierwsza ofiara zakażenia kornawirusem na śląsku. W szpitalu w Tychach wczoraj nad ranem zmarł 83-letni mężczyzna.

fot.corgaasbeek/pixabay

Był mieszkańcem Szczyrku. Mówi dyrektor do spraw medycznych tyskiej lecznicy, doktor Jarosław Madowicz:

Była to osoba w wieku 83 lat, która miała kontakt z obywatelami Holandii, ten kontakt trwał przez kilka dni. Pacjent miał choroby współistniejące. Pacjent trafił późnym wieczorem do naszego szpitala w sobotę, był w stanie poważnym z niewydolnością oddechową. Nie wymagał on prowadzenia respiratoterapii, był na własnym oddechu, otrzymywał leki, niestety w niedzielę rano stwierdzono zgon.

Jak ustalono mężczyzna miał kontakt z osobami z Holandii, 10 dni wcześniej. Po tym czasie rozwinęła się u niego choroba. Czy w tyskim szpitalu są jego bliscy? Mówi kierownik oddziału obserwacyjno-zakaźnego w placówce, doktor Beata Puzanowska:

Żona pacjenta przebywa w chwili obecnej w domu. Pozostałe osoby z rodziny zostały do nas skierowane, celem oceny stanu zdrowia i podjęcia dalszych działań. Stan tych osób nie jest zagrażający życiu. Stan chorego był trudny od samego początku, dlatego że wiemy doskonale, że jeżeli pacjent jest obciążony wiekiem i chorobami układu krążenia, wszelkie przebiegi chorób infekcyjnych zagrażają życiu, natomiast pozostali pacjenci są w stanie dobrym.

W szpitalu w Tychach nadal przebywa 30 osób, u 9 potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj