Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koronawirus na Śląsku: 209 nowych zakażeń

Facebook Twitter

Według najnowszych danych mamy pomad 200 nowych zachorowań na Śląsku, 5 osób zmarło, 109 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało.

fot.fernandozhiminaicela pixabay

Zakażenie koronawirusem wykryto w próbkach kolejnych mieszkańców naszego województwa: 82 pracowników kopalń, 11 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (najstarszy 81, najmłodszy 29 lat), 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 65, najmłodszy 27 lat), 2 mieszkańców powiatu rybnickiego (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 6 mieszkańców powiatu raciborskiego (najstarszy 83, najmłodszy 8 lat), 2 mieszkańców Orzesza (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców Jastrzębia–Zdroju (2 dzieci i młody mężczyzna), 2 mieszkańców Zabrza (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 4 mieszkańców Katowic (nastolatek, młody mężczyzna oraz 2 kobiety: starsza i w średnim wieku), 2 starszych mieszkańców powiatu będzińskiego, 3 mieszkanek Sosnowca (2 młode i w średnim wieku), 3 mieszkanek Częstochowy (młoda, starsza i w sile wieku), starszego mieszkańca Lublińca, starszej mieszkanki Jaworzna, 8 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 90, najmłodszy 59 lat), mieszkańca Siewierza w sile wieku, 2 kolejnych mieszkańców Bytomia (młoda kobieta i starszy mężczyzna), 3 mieszkańców Rybnika (2 kobiety: młoda i w średnim wieku oraz mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkanek Zawiercia (w średnim wieku i w sile wieku), 38 mieszkańców (trwa weryfikacja miejsc zamieszkania), 2 mieszkańców Żor (młoda kobieta i starszy mężczyzna), 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (starszy i w średnim wieku), starszej mieszkanki powiatu pszczyńskiego, 3 kolejnych mieszkańców powiatu raciborskiego (nastolatek, młody mężczyzna i kobieta w sile wieku), 2 kolejnych mieszkańców Rybnika (kobieta w sile wieku i młody mężczyzna), 9 kolejnych mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najstarszy 42, najmłodszy 9 lat), 2 mieszkańców powiatu żywieckiego (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), 2 mieszkańców Tychów (dziecko i starsza kobieta), 2 kolejnych mieszkanek powiatu cieszyńskiego (starsza i w sile wieku), mieszkanki Żor w sile wieku, mieszkańca Mysłowic w średnim wieku oraz 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (młody i w sile wieku).

109 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. 5 z nich wymagało hospitalizacji, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy ozdrowieniec ma 88 lat – to mieszkanka powiatu tarnogórskiego, a najmłodszy ma rok i mieszka w powiecie lublinieckim. W sumie w województwie śląskim wyzdrowiało już 2799 mieszkańców.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport – 8 755 / 9 599

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2/ostatni raport – 320 / 322

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 10 513 / 10 697

– liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie – 114 473

– liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych – 81 753

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 10 682 / 10 473

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) /ostatni raport – 2 799 / 2 690

– liczba zgonów /ostatni raport – 260 / 255

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W Szpitalu w Raciborzu zmarli: 71 – letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego, 76 – letni mężczyzna z powiatu zawierciańskiego oraz 68 – letni mężczyzna z Rybnika; w Szpitalu w Tychach zmarła 77 – letnia kobieta z powiatu cieszyńskiego i w Szpitalu w Zawierciu zmarła 81 – letnia kobieta z powiatu zawierciańskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj