Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Śląsk: najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem

Facebook Twitter

3 osoby zmarły, u 72 kolejnych w naszym województwie potwierdzono zakażenie koronawirusem - to najnowsze dane, które podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.

fot.fernandozhiminaicela/pixabay.com

Walkę z chorobą przegrało troje pacjentów szpitala w Raciborzu. To 42-letnia kobieta z powiatu rybnickiego, 67-latka z powiatu lublinieckiego i 69-letni mężczyzna z Rudy Śląskiej. Blisko połowa z nowo zakażonych to mieszkańcy Rybnika. Jak podaje biuro prasowe wojewody śląskiego to 33 osoby. Najmłodsza ma 11 lat a najstarsza 57 lat.

Koronawirusa potwierdzono również u trzech mieszkańców Żor – to roczne dziecko, nastolatek i kobieta w średnim wieku, dwóch mieszkańców Raciborza i dwóch z powiatu raciborskiego oraz trzech mieszkańców powiatu wodzisławskiego. Łącznie liczba zakażonych w naszym województwie to już dwa tysiące jeden. Wyzdrowiało kolejnych 94 mieszkańców Śląska.

Informacja Biura Prasowego Wojewody Śląskiego :

72 zakażenia i 94 kolejnych wyleczonych

Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: 4 mieszkańców Katowic (2 młodych i 2 w średnim wieku), 4 mieszkańców Lublińca (nastolatek i 3 w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu lublinieckiego (młody mężczyzna i kobieta), mieszkanki Czeladzi w sile wieku, 2 starszych mieszkańców powiatu będzińskiego, mieszkanki Tarnowskich Gór w sile wieku, 2 mieszkańców Raciborza (kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna), 2 mieszkańców powiatu raciborskiego w średnim wieku, mieszkańca Bytomia w średnim wieku, 33 mieszkańców Rybnika (najmłodszy 11 lat, najstarszy 57 lat), 4 mieszkańców powiatu rybnickiego (3 młodych i w średnim wieku), 3 mieszkańców Żor (nastolatek, roczne dziecko, kobieta w średnim wieku), 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (2 młodych mężczyzn i w średnim wieku), 2 młodych mieszkańców Sosnowca, młodego mieszkańca Piekar Śląskich, mieszkańca Rudy Śląskiej w średnim wieku, 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (kilkuletnie dziecko i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanki Tychów w sile wieku, mieszkańca powiatu bielskiego w średnim wieku, mieszkanki powiatu gliwickiego w sile wieku, mieszkańca Zabrza w średnim wieku.

Dobrą wiadomością jest, iż 94 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało – pobrane kolejne próbki biologiczne podczas badań genetycznych nie wykazały już obecności Covid-19. Tylko 7 z nich leczyło się w szpitalach, reszta dochodziła do zdrowia w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza chorób zakaźnych. Najmłodszy wyleczony ma 3 lata i jest z powiatu zawierciańskiego, najstarszy 90 i jest mieszkanką Częstochowy.

Łącznie w województwie śląskim mamy 304 osoby wyleczone z koronawirusa.

Komunikat WSSE z dnia 28.04.2020 r. godz. 10:00

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 5 316 / 5 206

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 358 / 343

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 011 / 6 058

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 1 043

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 25 254

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 2 001 / 1 929

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 304 / 210

– liczba zgonów/ostatni raport – 102 / 99

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 67-letnia kobieta z powiatu lublinieckiego, 42-letnia kobieta z powiatu rybnickiego i 69-letni mężczyzna, mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj