Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koronawirus: Najnowsze dane [20.04.]

Facebook Twitter

Kolejne 53 przypadki zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Tym samym liczna osób u których potwierdzono COVID-19 wzrosła na Śląsku do 1496.

Wśród nowo zakażonych jest troje mieszkańców Żor – kobieta i mężczyzna w średnim wieku oraz kilkuletnie dziecko, starszy rybniczanin, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego w średnim wieku oraz dwóch mieszkańców powiatu wodzisławskiego, młody i w sile wieku.

Są też dobre informacje, wyzdrowiało 5 kolejnych osób, wśród nich 42-letnia knurowianka oraz 38-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego. W szpitalach w naszym województwie z podejrzeniem zakażenia przebywa ponad 270 osób, objętych nadzorem sanitarnym jest ponad 7 tysięcy.

Komunikat Biura Prasowego Wojewody Śląskiego:

53 kolejne zakażenia

Badania genetyczne pobranych próbek wykazały zakażenie kolejnych mieszkańców naszego województwa: 26 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 94, najmłodszy 31), 2 mieszkańców Dąbrowy Górniczej (starszy mieszkaniec i kobieta w sile wieku), 3 mieszkańców Żor (kobieta i mężczyzna w średnim wieku oraz kilkuletnie dziecko), starszego mieszkańca Rybnika, starszego mieszkańca Myszkowa, mieszkańca powiatu myszkowskiego w sile wieku, mieszkańca powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, młodego mieszkańca Tychów, 3 mieszkańców Bytomia (starsza kobieta i 2 mężczyzn: młody i w sile wieku), młodej mieszkanki Świętochłowic, 5 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najstarszy 65, najmłodszy 44), kobiety w średnim wieku z powiatu gliwickiego, mieszkanki w średnim wieku z powiatu mikołowskiego, 2 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (młody i w sile wieku), mieszkańca Katowic w sile wieku, młodej mieszkanki Sosnowca, mieszkańca Gliwic w sile wieku, mieszkańca powiatu częstochowskiego w sile wieku.

5 kolejnych osób nie ma już groźnego wirusa w organizmie! 84-letni mieszkaniec Kalet, który jest hospitalizowany w Raciborzu oraz 65-letnia mieszkanka Chorzowa, która jest leczona w tej samej placówce, uzyskali ujemne wyniki z dwóch ostatnich badań genetycznych pobranych próbek. W swoich domach z kolei do zdrowia dochodzili, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych: 42-letnia mieszkanka Knurowa, 26-letnia mieszkanka powiatu lublinieckiego oraz 38-letnia mieszkanka powiatu cieszyńskiego. Pobrane od nich próbki biologiczne również były wolne od Covid-19.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020