Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Najnowsze informacje z resortu zdrowia. Przypadki z regionu

Facebook Twitter

Najnowsze informacje z ministerstwa zdrowia.

fot.geralt/ pixabay.com

Mamy 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To 18 osób z województwa łódzkiego, 8 z Dolnego Śląska, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 z małopolskiego, 3 osoby z woj. warmińsko- mazurskiego oraz jedna z Wielkopolski.

Z naszego województwa pozytywny wynik testów otrzymało kolejnych 5 osób. Na Śląsku choruje 87 osób, zmarła dotychczas 1. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce to 844.

Szczegóły dotyczące zakażeń w naszym województwie:

W szpitalu w Częstochowie hospitalizowany jest mężczyzna w sile wieku z powiatu lublinieckiego. Mieszkaniec miał kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.

W średnim stanie w raciborskim szpitalu hospitalizowana jest starsza kobieta z powiatu raciborskiego, która wróciła z Norwegii niecałe dwa tygodnie temu. Kobieta przebywała w kwarantannie, a gdy pojawiły się objawy zakażenia koronawirusem, zgłosiła się do lekarza chorób zakaźnych.

Również w raciborskim szpitalu przebywa kobieta w sile wieku z powiatu gliwickiego. Jak ustaliły służby sanitarne, mieszkanka miała kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W średnim stanie zdrowia, również do raciborskiej lecznicy, trafił mężczyzna w sile wieku z powiatu gliwickiego. Miał kontakt z osobą, która wróciła z zagranicy.

W swoim domu, w powiecie cieszyńskim, leczyć się będzie kobieta w sile wieku. Wystąpiły u niej lekkie objawy zakażenia – pobrane i przebadane próbki wykazały wynik dodatni. Jak ustalili inspektorzy sanitarni, źródłem zakażenia był kontakt z osobą z otoczenia.

Hospitalizowanych jest obecnie 113 osób, w kwarantannie w naszym województwie przebywają 9 832 osoby (zsumowane dane z sanepidu i policji), zaś pod nadzorem służb sanitarnych pozostaje 7 990 osób.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj