Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Najnowsze raporty [17.04.]

Facebook Twitter

Duży wzrost zakażeń koronawirusem w naszym województwie, jedna osoba zmarła.

Jak podał w pierwszym dzisiejszym komunikacie wojewódzki sanepid, odnotowano aż 133 nowe przypadki, czyli ponad 1/3 wszystkich nowych zakażeń w kraju, bo tych stwierdzono blisko 300. Zmarły także 4 kolejne osoby, wśród nich jest 64-letnia mieszkanka Żor, która była leczona w szpitalu w Tychach. Wśród nowo zakażonych jest dwóch mieszkańców powiatu cieszyńskiego (starszy i młody). Łącznie w naszym województwie potwierdzono ponad 1200 przypadków koronawirusa. W szpitalach z podejrzeniem zakażenia jest 291 osób, nadzorem sanitarnym objętych jest ponad 7100 mieszkańców naszego województwa.

Informacja Biura prasowego Wojewody Śląskiego:

Kolejne przypadki zakażenia

Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa: 41 mieszkańców Bytomia, 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (starszy i młody), 16 mieszkańców powiatu żywieckiego, mieszkanki Katowic w średnim wieku, starszej mieszkanki powiatu żywieckiego, mieszkańca Zabrza w sile wieku, kolejnych 3 mieszkańców Bytomia (mężczyźni w starszym, średnim i w sile wieku), 3 mieszkanek Rudy Śląskiej (2 w starszym i w sile wieku), starszego mieszkańca Sosnowca, mieszkanki Lublińca w średnim wieku, 2 mieszkanek powiatu lublinieckiego (młoda i w średnim wieku), mieszkańca powiatu myszkowskiego w średnim wieku, 2 mieszkanek Zawiercia (nastolatka i w sile wieku), 2 mieszkańców Częstochowy (wiekowa mieszkanka i mężczyzna w sile wieku), starszego mieszkańca Chorzowa, 2 mieszkanek Piekar Śl. (w średnim i w sile wieku), mieszkanki w sile wieku z Bielska-Białej.

Dodatnie są też wyniki kolejnych mieszkańców: 10 mieszkańców powiatu żywieckiego, 3 mieszkanek Bytomia (2 w starszym i w średnim wieku), starszej mieszkanki Świętochłowic, starszej mieszkanki Piekar Śląskich, 4 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 starsze kobiety i 2 mężczyzn w sile wieku), 2 mieszkańców Tarnowskich Gór (młody mężczyzna i kobieta w sile wieku), 2 mieszkańców Sosnowca (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mężczyzny w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego, mieszkańca Gliwic w średnim wieku, mieszkańca Chorzowa w średnim wieku, mieszkańca powiatu gliwickiego w średnim wieku, 4 mieszkańców Katowic (2 mężczyzn w sile wieku, młody i w średnim wieku), młodej mieszkanki Mikołowa, dziecka z Częstochowy, mieszkanki Będzina w sile wieku, mieszkańca Zawiercia w sile wieku, 9 kolejnych mieszkańców powiatu żywieckiego, mieszkanki Siemianowic Śl. w średnim wieku, 3 mieszkańców powiatu lublinieckiego (nastolatka, kobieta w średnim wieku i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca Mysłowic w średnim wieku, 2 mężczyzn: w sile wieku i w starszym wieku oraz młodej kobiety (w tych trzech ostatnich przypadkach sanepid czeka na pozostałe dane z laboratorium).

Łącznie mamy już 1203 przypadki zakażenia w województwie śląskim.

6 kolejnych osób nie ma już w organizmie koronawirusa. 46-letni mieszkaniec Nakła Śl., 51-letni mieszkaniec Chorzowa i 47-letnia mieszkanka Radzionkowa – wszyscy wychodzili z choroby w swoich domach pod ścisłym nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych. Z kolei 64-letni mieszkaniec Lublińca oraz mieszkanki Koszęcina: 70-letnia i 59-letnia – leczyli się w szpitalu zakaźnym w Tychach i dzięki kuracji wprowadzonej przez kadrę medyczną oni także pokonali groźnego wirusa.

Komunikat WSSE z dnia 17.04.2020 r. godz. 10:00

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 4 695 / 4 456

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 291 / 269

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 7 146 / 7 074

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 926

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 14 091

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 1203 / 1070

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 51 / 45

– liczba zgonów/ostatni raport – 64 / 63

W woj. śląskim odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarła 64-letnia kobieta z Żor.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj