Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koronawirus: Nowe dane na 16 kwietnia

Facebook Twitter

Aż 62 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie śląskim, kolejne dwie osoby zmarły. Jedna z nich to 62 letnia kobieta, mieszkanka powiatu lublinieckiego, która […]

Aż 62 nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w województwie śląskim, kolejne dwie osoby zmarły. Jedna z nich to 62 letnia kobieta, mieszkanka powiatu lublinieckiego, która była leczona w szpitalu w Raciborzu. Wśród zakażonych jest czworo mieszkańców regionu to: kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu rybnickiego, starsza mieszkanka powiatu raciborskiego oraz mieszkaniec Cieszyna w średnim wieku. Łącznie mamy obecnie 1050 przypadków zakażenia w województwie śląskim. Walkę z koronawirusem przegrało do tej pory 60 osób. W szpitalach z podejrzeniem zakażenia jest nadal 269 osób, a w ponad nadzorem epidemiologicznym przebywa nieco ponad 7 tysięcy.

Informacja Biura Prasowego Wojewody Śląskiego:

Kolejne zakażenia Covid-19

Obecność koronawirusa wykryto w kolejnych próbkach pobranych od: 4 mieszkańców powiatu bielskiego (2 kobiety: młoda i w sile wieku oraz 2 mężczyzn: młody i w sile wieku), 5 mieszkańców powiatu lublinieckiego (najmłodszy 27, najstarszy 79), 3 mieszkańców Częstochowy (2 mężczyzn: młody i w sile wieku oraz starsza kobieta), 3 mieszkańców Bytomia (2 kobiety w średnim wieku oraz starszy mężczyzna), mężczyzny w średnim wieku i kobiety w sile wieku z Zawiercia, mieszkanki Tarnowskich Gór w sile wieku oraz mieszkanki Piekar Śl. w sile wieku.

W izolacji domowej pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarzy zakaźników przebywać będą także kolejne osoby z dodatnimi wynikami: kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu rybnickiego, starsza mieszkanka powiatu raciborskiego, 3-letnie dziecko z powiatu bielskiego, 4 mieszkańców powiatu lublinieckiego (2 kobiety w średnim wieku i 2 mężczyzn: w średnim wieku oraz w sile wieku), mieszkanka Żywca w sile wieku, starszy mieszkaniec Bytomia, 2 mieszkańców powiatu bieruńsko-lędzińskiego (kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców powiatu żywieckiego (starszy i młody mężczyzna oraz starsza kobieta), mieszkanka Zabrza w średnim wieku, 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 mężczyzn w sile wieku i w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku), mieszkaniec Cieszyna w średnim wieku, 2 mieszkanki Częstochowy w sile wieku, 2 mieszkańców powiatu częstochowskiego (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), 2 mężczyzn z Sosnowca (w sile wieku oraz młody), mieszkaniec Świętochłowic w średnim wieku, 9 mieszkańców Bytomia (najmłodszy 29, najstarszy 62), 2 mieszkańców Piekar Śl. (mężczyzna i kobieta w średnim wieku), 2 mieszkańców Katowic (starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku), starszy mieszkaniec Zawiercia i starsza mieszkanka Tarnowskich Gór.

Łącznie mamy obecnie 1050 przypadków zakażenia w województwie śląskim.

Są też kolejne osoby, które wygrały walkę z koronawirusem. Wykonane dwa kolejne badania próbek pobranych od 43-letniego mieszkańca miejscowości Kozy w powiecie bielskim okazały się ujemne. Mężczyzna może więc opuścić izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju. Koronawirusa w organizmie nie ma już także 59-letni mieszkaniec Kłobucka, który leczył się w ostatnich tygodniach w szpitalu zakaźnym w Tychach.

Komunikat WSSE z dnia 16.04.2020 r. godz. 10:00

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 4 456 / 4 142

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 269 / 238

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 7 074 / 6 941

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 835

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 13 165

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 1050 / 988

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 45 / 43

– liczba zgonów/ostatni raport – 60 / 58

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Tychach zmarła 72-letnia kobieta z Lublińca, a w szpitalu w Raciborzu kobieta w wieku 62 lat z powiatu lublinieckiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020