Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Od poniedziałku (28.12.) obowiązują nowe obostrzenia

Facebook Twitter

Zamknięte sklepy w galeriach handlowych, nieczynne restauracje, hotele bez gości czy w końcu: zakaz przemieszczania się w sylwestrową noc. Od poniedziałku (28.12.) obowiązują nowe obostrzenia w związku z trwającą pandemią koronawirusa.

zdjęcie ilustracyjne, fot. vperemencom / pixabay.com

Wciąż obowiązuje zakaz gromadzenia się. Maksymalnie w spotkaniach może uczestniczyć 5 osób. Do limitu osób nie wlicza się członków rodziny oraz – to nowość – osób, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19. Zamknięte są galerie handlowe, a otwarte pozostają m.in. sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki i wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe.

Zamknięte są hotele dla gości z wyjątkiem medyków, służb mundurowych, pacjentów szpitali specjalistycznych. Zamknięte są stoki narciarskich, a dla Polaków wracających z zagranicy transportem zbiorowym wprowadzona została 10-dniowa kwarantanna. Siłownie odwiedzać mogą jedynie profesjonalni sportowcy.

W noc sylwestrową od 19.00 do 6.00 rano w Nowy Rok obowiązywać będzie zakaz przemieszczanie się osób, choć wprowadzono dwa wyjątki. To wykonywanie czynności służbowych, zawodowych lub wykonywania działalności gospodarczej i „zaspakajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego”.

Nowe rozporządzenie i obostrzenia obowiązują do 17 stycznia od 28.12.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj