Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Ponad 100 przypadków w naszym województwie. Są kolejne

Facebook Twitter

Kolejne zakażenia koronawirusem na Śląsku. Urząd wojewódzki po 20.00 poinformował o kolejnych przypadkach, w sumie na Covid- 19 w naszym rejonie choruje już 107 osób, 2 osoby zmarły.

Kontakt z osobą z Austrii był przyczyną zakażenia koronawirusem starszego mężczyzny, który przebywa w izolatce w szpitalu w Katowicach. Mężczyzna ma choroby współistniejące i jest w średnim stanie.

Do szpitala w Chorzowie przewieziony zostanie mężczyzna z powiatu gliwickiego w sile wieku. Mieszkaniec od grudnia przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z osobami z zagranicy. Gdy wystąpiły dokuczliwe objawy zakażenia, zgłosił się do sanepidu, ten zaś skierował go na oddział zakaźny w Chorzowie. Pobrane próbki wykazały obecność groźnego wirusa. Służby sanitarne ustalają źródło zakażenia mężczyzny.

W dobrym stanie jest młoda kobieta z powiatu lublinieckiego, która miała kontakt z osobą zakażoną. Próbki pobrane od dwóch osób w sile wieku z jej najbliższego otoczenia również wykazały obecność koronawirusa w organizmie. Po konsultacji z lekarzem chorób zakaźnych mieszkańcy pozostaną w izolacji domowej.

W wojewódzkie śląskim odnotowano 107 przypadków koronawirusa, to przypadki potwierdzone w testach, 2 osoby zmarły. To 71-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Cieszynie oraz 83- letni mieszkaniec Szczyrku, który zmarł w szpitalu w Tychach.

Jak podał resort zdrowia koronawirusa zdiagnozowano u 1051 osób w Polsce, jest 14 ofiar śmiertelnych.

Środa (25.03.) przyniosła też dobre informacje o osobach wyleczonych:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2021