Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Raport dnia [04.05.]

Facebook Twitter

61 nowych przypadków koronawirusa w naszym województwie - taką informację przekazało w pierwszym dzisiejszym (04.05.) komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

Zmarła jedna osoba, 51-letni mężczyzna z powiatu pszczyńskiego, który był leczony w szpitalu w Tychach. Wśród nowo zakażonych jest 5 mieszkańców Rybnika, młody mężczyzna z Wodzisławia Śląskiego, trzech mieszkańców powiatu wodzisławskiego i młody mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. Łącznie na Śląsku zakażenie koronawirusem potwierdzono u 2 tysięcy 637 osób, zmarło 127. O blisko 50 wzrosła liczba hospitalizowanych, u których podejrzewa się obecność COVID-19, ponad 5800 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym a blisko 5 tysięcy na kwarantannie.

Komunikat Biura prasowego Wojewody Śląskiego:

61 nowych zachorowań

W próbkach pobranych od kolejnych mieszkańców województwa wykryto groźnego wirusa: 2 mieszkańców Świętochłowic (kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkańca w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego, 2 mieszkańców Zawiercia (starszy i w średnim wieku), młodego mieszkańca powiatu cieszyńskiego, 3 mieszkańców Katowic (2 w średnim wieku i młody), 2 mieszkańców Siemianowic Śl. (mężczyzna w średnim wieku i młoda kobieta), 4 mieszkańców Czeladzi (2 kobiety: w średnim wieku, starsza i 2 mężczyzn: młody i starszy), 2 mieszkańców powiatu będzińskiego (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), 5 mieszkańców Rybnika (najstarszy 78, najmłodszy 34 lata), młodego mieszkańca Bytomia, młodego mieszkańca Piekar Śląskich, 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego w średnim wieku, małego dziecka z Chorzowa, nastolatka z powiatu tarnogórskiego, 3 mieszkańców Tarnowskich Gór (nastolatek i 2 kobiety: w średnim wieku i młoda), 4 mieszkańców powiatu lublinieckiego (3 starszych i w sile wieku), 4 mieszkańców Mysłowic (3 starsze kobiety i mężczyzna w średnim wieku), starszego mieszkańca Bielska-Białej, mieszkańca Jaworzna w sile wieku, 2 kolejnych mieszkańców Katowic (wiekowy mężczyzna i młoda kobieta), starszej mieszkanki Mikołowa, 5 mieszkańców Sosnowca (najstarszy 75 lat, najmłodszy 23), mieszkańca Tychów w średnim wieku, 5 mieszkańców Siemianowic Śląskich (najmłodszy to niemowlę, najstarszy 45), młodego mieszkańca Zabrza, mieszkańca powiatu gliwickiego w średnim wieku, młodego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego i 3 mieszkańców powiatu wodzisławskiego (2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku oraz kobieta w sile wieku).

Komunikat WSSE z dnia 4.05.2020 r. godz. 10:00

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 4 965 / 4 850

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 432 / 384

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 5 806 / 6 003

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 1 201

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 32 472

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 2 637 / 2 576

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 555 / 555

– liczba zgonów / ostatni raport – 127 / 126

W woj. śląskim odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarł 51-letni mężczyzna z powiatu pszczyńskiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj