Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koronawirus: Trwa dezynfekcja szkół w Cieszynie

Facebook Twitter

W cieszyńskim szpitalu leżą trzej pacjenci z potwierdzonym nosicielstwem wirusa. W salach lekcyjnych cieszyńskich szkół trwa dezynfekcja. Przypomnijmy, już we wtorek (10.03.) miasto zamknęło dwie podstawówki, starostwo zamknęło jedno liceum. Jeden z pacjentów miał kontakt z uczniami.

W szkołach jest już profesjonalna firma, która ma dezynfekować sale lekcyjne- mówi Paweł Szajor dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Cieszynie.

Wszystkie szkoły będą dezynfekowane ze względu na to, że nauczyciele szkół wykonują zajęcia po różnych szkołach i dlatego może być taka sytuacja, że wszystkie szkoły są skażone, dlatego należy przeprowadzić dezynfekcję we wszystkich szkołach.

Radio 90: Udało się znaleźć firmy, które tak szybko wykonają to oczyszczenie?

Tak, jak najbardziej, miejski zespół kryzysowy szybko zadziałał i znalazł trzy firmy, z tych trzech wybrał jedną z nich i już podjęte są działania.

W środę (11.03.) zapadła decyzja, że do końca tygodnia nie tylko te dwie, ale wszystkie szkoły podstawowe zostaną oczyszczone- mówi Szajor.

Na dzisiaj jeszcze jest planowana szkoła nr 4 i liceum im. Kopernika. Harmonogram jest tak przygotowany, że dzisiaj planujemy trzy szkoły podstawowe. W Cieszynie są to szkoły podstawowe nr 4 i nr 5. Jeżeli zdążymy, to jeszcze szkoła podstawowa nr 7. Do piątku planujemy zdezynfekować wszystkie szkoły. W sumie jest 7 szkół podstawowych, które są pod nadzorem gminy Cieszyn.

Jak dodaje Katarzyna Koczwara, rzecznik prasowa cieszyńskiego ratusza, na razie wszystkie działania są finansowane przez samorząd:

Specustawa, która została wprowadzona w ciągu ostatnich dni, gwarantuje nam, że faktury opisane i udowadniające, że zostały podjęte czynności, dokonane zakupy mające związek z zagrożeniem koronawirusem będą refundowane przez rząd.

W środę (11.03.) przed południem rząd podjął decyzję o zawieszeniu na najbliższe dwa tygodnie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych i uczelniach w Polsce.

Najchętniej czytane:

Szpital Śląski w Cieszynie wprowadza całkowity zakaz odwiedzin

Cieszyn: Sytuacja na granicy w Boguszowicach [LIVE]

Cieszyn: dezynfekcja także w szkołach ponadpodstawowych

Zamek Cieszyn zamknięty dla zwiedzających

Cieszyn zamyka wszystkie szkoły podstawowe. Odwołuje imprezy [AKTUALIZACJA]

Wszystkie informacje o koronawirusie: TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2020