Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Trwa dezynfekcja w rybnickich szkołach [WIDEO]

Facebook Twitter

Trwa dezynfekcja w trzech rybnickich szkołach, gdzie od poniedziałku (9.03.) zawieszone są zajęcia. Decyzję podjęto po tym, jak się okazało, że w placówkach przebywały osoby, które miały kontakt z zarażonymi koronawirusem. Akcję przeprowadzają dwie firmy z regionu, koszt- 9,5 tysiąca złotych. Preparaty wykorzystywane do odkażania mają być skuteczne, działające w krótkim czasie, a jednocześnie, nieniszczące […]

Fot. W.Troszka / rybnik.eu

Trwa dezynfekcja w trzech rybnickich szkołach, gdzie od poniedziałku (9.03.) zawieszone są zajęcia. Decyzję podjęto po tym, jak się okazało, że w placówkach przebywały osoby, które miały kontakt z zarażonymi koronawirusem.

Akcję przeprowadzają dwie firmy z regionu, koszt- 9,5 tysiąca złotych. Preparaty wykorzystywane do odkażania mają być skuteczne, działające w krótkim czasie, a jednocześnie, nieniszczące zabawek w przedszkolnych pomieszczeniach.

Wyczyszczone zostaną wszystkie pomieszczenia od sal lekcyjnych, poprzez korytarze, sale gimnastyczne, pomieszczenia kuchenne i piwnice. W ZS nr 3 akcja zakończy się we wtorek (10.03.) popołudniu, trwa w SP nr 9, rozpocznie się także w ZSP nr 14, ale będzie kontynuowana dopiero w czwartek (12.03.). Uczniowie do dwóch pierwszych placówek wrócą w czwartek, do trzeciej dopiero po weekendzie (16.03.).

W Rybniku w trzech zamkniętych szkołach odbywają się dekontaminacje metodą zamgławiania. Jedynie w Specjalnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym dekontaminacja będzie przeprowadzana metodą kombinowaną, głównie przez zamgławianie a w pomieszczeniach gdzie umieszczone są miękkie rzeczy, gry i zabawki metodą ozonowania.

Metoda zamgławiania jest najszybsza i najskuteczniejsza. Bardzo drobne krople preparatu wnikają w każde drobne szczeliny w dezynfekowanych pomieszczeniach. We wszystkich tych placówkach dezynfekcją objęte zostaną wszystkie pomieszczenia przez sale lekcyjne, korytarze, sale gimnastyczne, pomieszczenia kuchenne i piwnice. Po wywietrzeniu i posprzątaniu szkoły zostaną otwarte. Każda szkoła otrzyma protokół z przeprowadzonej dezynfekcji wraz z kartą charakterystyki zastosowania środka chemicznego.

Koszt

Szkoła Podstawowa nr 9 – dezynfekcja w dniu 10 marca w godz. 14 – 20, zajęcia w szkołach zaczną odbywać się od 12 marca, cena około 1 500 zł za całość;

Zespół Szkół nr 3 – dezynfekcja w dniu 10 marca w godz. 8 – 17, zajęcia w szkołach zaczną odbywać się od 12 marca, cena 5 400 zł za całość;

Specjalny Zespół Szkolno-Przedszkolny (jest częścią ZS nr 3) – dezynfekcja w dniu 10 marca w godz. 8 – 17, zajęcia w szkołach zaczną odbywać się od 12 marca, cena 2 600 zł za całość;

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 14 – dezynfekcja w dniu 10 marca w godzinach wieczornych i dnia 12 marca (opóźnienie wynika z faktu wyłączenia prądu w dzielnicy Popielów dnia 11 marca), zajęcia w szkołach zaczną odbywać się od 16 marca, cena około 3 000 zł za całość.

Najczęściej czytane:

Koronawirus w Rybniku. Aktualne informacje

Poranny gość Radia 90: Piotr Kuczera [WIDEO]

Koronawirus: Kontrole na całej granicy z Czechami i Niemcami, zwiększone patrole policji w miastach

Wszystkie informacje o koronawirusie w regionie: TUTAJ.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj