Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: Urząd Gminy w Mszanie z ograniczeniami

Facebook Twitter

Godziny otwarcia bez zmian, ale z ograniczeniami. Rośnie liczba zachorowań na Covid-19 także w gminie Mszana. Coraz więcej mieszkańców uzyskuje pozytywny wynik testu w kierunku Sars-Cov-2, znacząco zwiększyła się liczba osób skierowana na kwarantannę.

Fot. mszana.ug.gov.pl

W związku z tym wójt Mszany, Mirosław Szymanek podjął decyzje o wprowadzeniu ograniczeń w przyjmowaniu petentów. Nie zmieniają się godziny pracy urzędników, ale dostępny od dziś (24.11.) jest tylko parter budynku. Obowiązuje reżim sanitarny, maseczki i dezynfekcja.

W związku z rosnącą ilością zakażeń COVID-19 pojawią się ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Gminy w Mszanie.

Dziś w całej Polsce zanotowano 28 380 przypadków zakażeń koronawirusem, w gminie, według najnowszych danych kwarantanna dotyczy 146 rodzin, w tym: 36 osób jest w izolacji (z pozytywnym wynikiem), a 147 osób przebywa w kwarantannie (w dużej mierze to dzieci z kilku klas naszych szkół podstawowych).

Liczba zakażonych i osób, które miały kontakt z chorymi ma wyraźną tendencję wzrostową. Wg danych z 2 listopada kwarantanną były objęte tylko 24 rodziny, w tym 15 osób było w izolacji, a 19 w kwarantannie.

Obwieszczenie Wójta Gminy Mszana z dnia 24 listopada 2021 r.

” W celu zapewnienia bezpieczeństwa klientów i pracowników urzędu ustala się następujące ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Mszana do dnia 24 listopada 2021:

Urząd Gminy Mszana świadczy wszystkie przewidziane prawem zadania własne i zlecone w dotychczasowych godzinach urzędowania, tj.:

  • poniedziałek 7.30 – 17.00
  • wtorek, środa, czwartek 7.30 – 15.30
  • piątek 7.30 – 14.00

2. Budynek urzędu gminy jest otwarty dla klientów, przy jednoczesnym ograniczeniu dostępu tylko do parteru. Punkt Obsługi Klienta funkcjonuje jak dotychczas.

3. Obsługa osobista klienta na parterze budynku odbywa się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności ( maseczki, środki dezynfekcyjne i dystans).

4. Skargi, wnioski i petycje składać można osobiście, pisemnie, faksem lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Zachęcamy do załatwiania swoich spraw telefonicznie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej, natomiast w przypadku konieczności osobistego kontaktu z pracownikami lub wójtem do wcześniejszego umawiania się na spotkania telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej”.

Wójt Gminy Mszana

mgr Mirosław Szymanek

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022