Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Ilu jest zakażonych?

Facebook Twitter

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. Zakażonych jest 34 pensjonariuszy i 9 pracowników DPS-u.

Mówi Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim:

30 osób objętych jest pomocą w Domu Pomocy Społecznej na miejscu, są odizolowani i zabezpieczeni przez personel placówki. Natomiast 4 osoby spośród pensjonariuszy przebywają w szpitalach w naszym regionie. Jeśli chodzi o pracowników to także 9 członków personelu Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach wykazuje jeszcze wynik dodatni, natomiast są odizolowani w swoich domach i wracają powoli do zdrowia.

Zakład funkcjonuje normalnie

– zapewnia Wojciech Raczkowski:

Nasz Dom Pomocy Społecznej to jest bardzo duża jednostka, przeznaczona dla 218 pensjonariuszy, których obsługuje 156 osób, więc można odnieść tę liczbę osób, które niestety zachorowały do tej skali całego ośrodka. Placówka jest zabezpieczona, wdrożone są odpowiednie procedury, placówka radzi sobie dobrze z opanowaniem sytuacji.

Personel Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach ma być szczepiony na Covid-19 w przyszłym tygodniu. Szczepienia mają być realizowane w przychodni w Olzie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj