Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus w kopalniach. Jak wygląda sytuacja w JSW i PGG?

Facebook Twitter

Wśród załogi Polskiej Grupy Górniczej choruje 553 górników. Liczby jeszcze wzrosną, bo spółka czeka na wyniki badań przesiewowych, jakie już się odbyły. W najbliższy piątek (31.07.) przebadanych zostanie kolejnych 300 osób z kopalni Chwałowice.

Sytuacja w Polskiej Grupie Górniczej

Od początku pandemii w PGG potwierdzono 2460 zakażeń koronawirusem, na kwarantannie przebywa 756 pracowników. Wyzdrowiało 1907 osób czyli 77 % zakażonych.

Obecnie choruje 553 górników. W kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej 361, w Chwałowice w Rybniku 80 i 43 w KWK Marcel w Radlinie.

– informuje rzecznik PGG Tomasz Głogowski. Liczby te wzrosną, bo spółka cały czas czeka na wyniki badań przesiewowych, jakie już przeprowadzono. Wiadomo, że w najbliższy piątek (31.07.) przebadanych zostanie kolejnych 300 górników z kopalni Chwałowice.

Sytuacja w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Do dziś potwierdzono w JSW potwierdzono 4030 zarażeń, jednocześnie odnotowano 3918 przypadków wyzdrowienia pracowników. Najwięcej zakażeń jest w kopalni Pniówek to 1623 osoby, 1181 osób choruje w Ruchu- Zofiówka, 388 w kopalni Jastrzębie- Bzie, 316 osób w kopalni Budryk, 515 w Ruchu Borynia, 6 w Ruchu Szczygłowice oraz 1 osoba w Ruchu Knurów. Na kwarantannie przebywa obecnie 46 osób.

Pracownicy kopalni Borynia- Zofiówka oraz kopalni Jastrzębie-Bzie, oczekujący na wymazobusy, mogą dzwonić na specjalnie dla nich stworzoną infolinię. W kopalni Budryk pracownicy mogą liczyć na informacje u kierowniczki Działu Zatrudnienia i Spraw Socjalnych. Wszyscy, którzy potrzebują wsparcia mogą również skorzystać z pomocy psychologa.

– informuje JSW na swojej stronie internetowej. Ponadto JSW wspiera kadrowo cztery stacje sanitarno- epidemiologiczne.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj