Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus w naszym województwie. Dane z ostatniej doby

Facebook Twitter

846 przypadków zakażenia Covid-19 w województwie śląskim, 1 osoba zmarła, 1 osoba wyszła ze szpitala, walkę z wirusem wygrała 80-letnia mieszkanka Żor.

fot.geralt/pixabay

O 65 kolejnych przypadkach zakażeń informują służby wojewody.

Dobry stan zdrowia i nieuciążliwe póki co objawy zakażenia koronawirusem pozwoliły, aby w swoich domach, pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarza chorób zakaźnych pozostali: kobieta w sile wieku i młody mężczyzna z powiatu gliwickiego, kilkuletni mieszkaniec Gliwic, dwie mieszkanki Bytomia (młoda i w sile wieku), mieszkanka Rudy Śląskiej w sile wieku, również w sile wieku mieszkanka Sosnowca, 6 mieszkańców Żor (najstarszy ma 71 lat, najmłodszy 5), kobieta w sile wieku z powiatu raciborskiego oraz mieszkaniec w średnim wieku z powiatu lublinieckiego.

W swoich domach przez kolejne dni pozostanie również 3 mieszkańców Piekar Śląskich (2 kobiety w sile wieku i starszy mężczyzna), 2 mieszkańców Gliwic (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), starsza mieszkanka Bytomia, młody mieszkaniec Rudy Śląskiej, 5 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 52 lata, najmłodszy 19), 2 mieszkanki powiatu tarnogórskiego (w sile i w średnim wieku), nastolatka z powiatu zawierciańskiego i nastolatek z powiatu lublinieckiego.

Obecność groźnego wirusa wykryto także podczas badań próbek pobranych w zawierciańskim szpitalu od mieszkanki w sile wieku z Zawiercia, od 17 osób w szpitalu specjalistycznym nr 1 w Bytomiu (są to mieszkańcy Bytomia, Piekar Śl., powiatu tarnogórskiego), 4 osób w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym w Częstochowie (mieszkańcy powiatu lublinieckiego oraz Częstochowy, najstarszy 63 lata, najmłodszy 35), 3 osób ze szpitala specjalistycznego nr 4 w Bytomiu, 1 osoby w szpitalu nr 2 w Bytomiu (mieszkanka powiatu wodzisławskiego), 5 osób w sile i w starszym wieku z powiatu lublinieckiego – 4 trafiły do szpitala zakaźnego w Raciborzu, 1 do szpitala w Częstochowie, 1 osoby w szpitalu NZOZ Polskiej Grupy Medycznej (mieszkanka powiatu częstochowskiego w średnim wieku), 2 osób w szpitalu im. dr B. Hagera (starsza mieszkanka powiatu lublinieckiego i mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnogórskiego).

Łącznie w województwie śląskim jest 846 przypadków zakażenia Covid-19.

Dobrą wiadomością jest to, iż walkę z groźnym wirusem wygrała 80-letnia mieszkanka Żor, która w ostatnich tygodniach leczyła się pod okiem specjalistów w szpitalu zakaźnym w Tychach. Wykonane dwa kolejne testy pobranych próbek były ujemne, dzięki temu pacjentka będzie mogła opuścić szpitalne łóżko.

– informuje biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim – 12.04.2020 godz. 17:00

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 3 755 / 3 733

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 217 / 206

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 779 / 6 994

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 718

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 10 610

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 846 / 781

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 35 / 34

– liczba zgonów/ostatni raport – 44 / 43

W woj. śląskim odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarła kobieta w wieku 76 lat, mieszkanka Bytomia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj