Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus: W PGG i JSW mierzą temperaturę

Facebook Twitter

W ciągu najbliższych dni w Polskiej Grupie Górniczej mają zdecydować, czy mierzyć temperaturę wszystkim pracownikom. Teraz jest taka możliwość, a temperatura jest sprawdzana u osób, które zgłoszą taką potrzebę. W Jastrzębskiej Spółce Węglowej każdy górnik, który przyjdzie do pracy, będzie miał mierzoną temperaturę.

fot. kwsa.pl

Kierownictwo spółki PGG w środę (11.03.) lub w czwartek zdecyduje, czy takiemu pomiarowi poddawać obligatoryjnie wszystkich. Do 38 tysięcy pracowników zakładów należących do PGG wysłano już SMS-y z informacjami o zagrożeniu koronawirusem, jakie są objawy, jak należy się zachowywać. Na terenie kopalń wiszą plakaty z numerami telefonów infolinii i służb sanitarnych.

W Jastrzębskiej Spółce Węglowej zakłady będą w jak najszybszym czasie wyposażane w bezdotykowe termometry- usłyszeliśmy od rzecznika spółki, Sławomira Starzyńskiego. Wstępne konsultacje medyczne dla osób, które zgłosiły się do pracy, choć mają objawy chorobowe, będą odbywały się w specjalnie do tego celu przygotowanych namiotach. Zarząd JSW zdecydował, że dyrektorzy pracy i dyrektorzy w Biurze Zarządu oraz w Zakładzie Wsparcia Produkcji mogą zlecić pracownikom wykonywanie pracy zdalnej.

Najchętniej czytane:

Koronawirus w Rybniku. Sytuacja w szpitalu wojewódzkim

Co z grupą rybniczan, która przebywa na obozie sportowym w Dźwirzynie?

Koronawirus: Trwa dezynfekcja w rybnickich szkołach [WIDEO]

Koronawirus w regionie. Przychodnie i pacjenci pozostawieni sami sobie?

Wszystkie informacje o koronawirusie: TUTAJ

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023