Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Koronawirus w regionie. Apel policji

Facebook Twitter

"Macie wykonywać tylko czynności niezbędne" - usłyszeli policjanci od komendanta w Jastrzębiu. Mundurowi ze wszystkich jednostek apelują do mieszkańców, aby ograniczyli swoje wizyty w komendach w najbliższych dniach.

Dzielnicowi, którzy mają częsty kontakt z osobami potrzebującymi pomocy oraz policjanci z prewencji i drogówki zostali wyposażeni w odzież ochronną, maseczki i rękawiczki. Będą reagować na wezwania – to ich obowiązek, ale proszą o kontakt na przykład za pomocą aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów jednostek Policji dostępne na stronach internetowych, aplikacji „Moja Komenda” oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych).

Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia, otrzymają Państwo instrukcje, co do dalszego postępowania. Pamiętajmy jednak, że w niektórych przypadkach (np. konieczność sporządzenia dokumentacji procesowej – przyjęcia ustnego zawiadomienia o przestępstwie czy przesłuchania w charakterze świadka) niezbędne jest wykonanie czynności na terenie jednostki, o czym poinformują policjanci.

– czytamy na stronie policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj