Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Koronawirus w Rybniku. Najświeższe informacje

Facebook Twitter

Do czwartku (12.03.) potrwa dezynfekcja w trzech rybnickich szkołach, zamkniętych z powodu zagrożenia koronawirusem. Pobrane wczoraj (9.03.) próbki, od osób które miały bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi, są negatywne. To są najnowsze informacje o sytuacji w Rybniku.

5 osób zarażonych koronawirusem, które przebywają na oddziale zakaźnym w raciborskim szpitalu to rybniczanie. 23 osoby poddane są kwarantannie domowej. Pobrane wczoraj (9.03.) próbki od osób, które miały bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi są negatywne. Do czwartku (12.03.) nie będzie zajęć w trzech rybnickich szkołach – wiemy to od porannego gościa Radia 90,  był nim prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Tymczasem do północy 18 marca, do przyszłej środy potrwa kwarantanna uczestników rybnickiego obozu sportowego nad morzem. Zorganizował go Zespół Szkół numer 3 w Rybniku dla młodych piłkarzy.

Nad morze pojechały roczniki 2007 i 2008, pod opieką trenera, w którego rodzinie potwierdzono przypadek koronawirusa. To z jego powodu sanepid w Kołobrzegu zdecydował o natychmiastowej kwarantannie.

Jak informują władze klubu w poniedziałek (9.03.) otrzymali informację o tym, że do domu będą mogli wrócić w czwartek (19.03.) w przyszłym tygodniu. Na razie piłkarze siedzą w swoich pokojach, ale przedstawiciel Sztabu Kryzysowego z Kołobrzegu zaoferował pomoc w zorganizowaniu zajęć dla dzieci.

Czy czas kwarantanny może się skrócić? Wszystko zależy od wyników trenera i to czy badania potwierdzą lub wykluczą obecność koronawirusa w jego organizmie.

RKP-ROW Rybnik zawiesił zajęcia treningowe wszystkich grup, w trzech szkołach w Rybniku- powiązanych z osobą trenera- nie ma lekcji.

W sumie na Śląsku 8 osób jest hospitalizowanych, w kwarantannie- 89, pod nadzorem sanitarnym- 737.

I jeszcze jedno: TUTAJ mamy wykaz oddziałów zakaźnych, jakie działają w naszym województwie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021